JUTRO SUNČANO, PO PODNE PLJUSKOVI SA GRMLJAVINOM: Temperatura do 30 stepeni
U SRBIJI će danas ujutro i pre podne biti pretežno sunčano ili malo oblačno, posle podne promenljivo i toplo, ponegde s kratkotrajnom kišom i pljuskovima uz mogućnost grmljavine.
Tanjug
Vetar će biti slab i umeren, na jugu Banata pre podne, a u planinskim predelima posle podne povremeno jak, juzni i jugozapadni. Jutarnja temperatura od 8 C po kotlinama jugozapadne i juzne Srbije do 20 na jugu Banata, najviša dnevna od 26 do 30 C, saopštio je RHMZ.
U Beogradu pre podne pretezno suncano, posle podne promenljivo oblacno i toplo, na sirem podrucju je moguca kratkotrajna kisa ili pljusak. Vetar slab i umeren, juzni i jugoistocni, posle podne u slabljenju i skretanju na jugozapadni. Jutarnja temperatura od 13 do 18 C, najvisa dnevna oko 29 C.
Izgledi vremena u Srbiji za sedam dana - do 30. septembra:
Do petka promenljivo oblačno i toplo sa najvisom temperaturom u vecini mesta od 27 do 30 stepeni i retkom pojavom kratkotrajne kise i pljuskova uz mogucnost grmljavine, uglavnom u centralnim,
zapadnim i juznim krajevima.
Zatim hladnije, za vikend i pocetkom naredne sedmice pretezno oblacno, mestimicno sa kisom i pljuskovima sa grmljavinom, koji ce od utorka uz promenljivu oblacnost biti ređa pojava.
Preporučujemo
STIŽE PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za ponedeljak, 16. mart
16. 03. 2026. u 00:11
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)