PAŠĆE 40 CENTIMETARA SNEGA: Hitno se oglasio RHMZ - Evo u kojem delu Srbije će se najviše zabeleti

U ISTOČNOJ Srbiji danas i sutra (24. i 25. decembra) padaće sneg uz stvaranje snežnog pokrivača prosečne visine od 10 do 20 centimetara u nižim delovima Timočke i Negotinske Krajine do preko 30 do 40 centimetara u planinskim predelima Karpatske oblasti, objavio je upozorenje Republički hidrometeorološki zavod na svom sajtu.

ПАШЋЕ 40 ЦЕНТИМЕТАРА СНЕГА: Хитно се огласио РХМЗ - Ево у којем делу Србије ће се највише забелети

Foto: D. Milovanović

U ostalim regionima Srbije koji se nalaze južnije od Save i Dunava sutra (25. decembra) će se formirati manji snežni pokrivač, a sneg će biti najintenzivniji u jutarnjim i prepodnevnim satima.

Prema prognozi RHMZ, danas će biti oblačno vreme, mestimično sa kišom, u planinskim predelima sa snegom uz formiranje snežnog pokrivača na planinama istočne Srbije.

Kratkotrajni prestanak padavina očekuje se pre podne u južnim, a posle podne postepeno i u većini ostalih predela.

U košavskom području će duvati umeren i jak, na jugu Banata, u Podunavlju i Pomoravlju i olujni, a u ostalim krajevima slab do umeren istočni i jugoistočni vetar.

Najviša temperatura biće od 4 do 9 stepeni. Uveče i tokom noći očekuju se nove padavine sa juga i istoka Srbije, i to u nižim predelima kiša, a u brdsko-planinskim sneg. Kiša će u drugom delu noći u nižim predelima južne, istočne i centralne Srbije preći u susnežicu i sneg.

Vreme narednih dana

Do kraja godine biće relativno hladno i vetrovito vreme sa pojavom kratkotrajnog snega ili pljuska snega. Tokom celog perioda u jutarnjim satima očekuje se mraz slabog do umerenog intenziteta, a dnevna temperatura od 1 do 6 stepeni.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ŠIPTARI PONIŽAVAJU SRBE NA VIDOVDAN: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji (FOTO)