OVA POJAVA SE DEŠAVA PRVI PUT OVE GODINE: RHMZ upalio alarm, a ovo je tačan datum kada se otvaraju ''bečka vrata''
KIŠA u Srbiji će povremeno padati do 3. aprila, a nakon toga, prema najavi meteorologa Ivana Ristića, sledi nam jače zahlađenje na celom Balkanu zbog hladnog arktičkog vazduha koji će proći kroz "bečka vrata". Ipak, već u utorak u većini zemlje na snazi biće žuti meteoalarm i to po prvi put ove godine zbog grmljavine!
Tanjug/AP Photo/Emrah Gurel
Pali se žuti meteolarm zbog jedne pojave
Prema podacima RHMZ, meteoalarm u Srbiji miruje sve do 1. aprila kada na teritoriji Bačke, Banata, Pomoravlja i istočne Srbije stiže upozorenje na grmljavinu - prvi put u ovoj godini.
Vreme do 3. aprila
- Do četvrtka 3. aprila umerena količina kiše bez opasnosti od bujičnih poplava. Na Kopaoniku padaće povremeno i sneg. U četvrtak će doći do kratkotrajne stabilizacije vremena i manjeg porasta dnevnih temperatura uz puno sunčanih intervala - otkriva meteorolog Ivan Ristić na svom Fejsbuk profilu.
Foto Shutterstock
Hladan vazduh prolazi kroz "bečka vrata", zahlađenje celog Balkana
Meteorolog Ristić ističe da će hladan arktički vazduh proći kroz čuvena "bečka vrata" sledeće subote, tačnije 5. aprila i doneće jače zahlađenje na ceo Balkan.
- U nedelju 6. aprila osetno hladnije vreme uz uslove za povremeno provejavanje snega osim u brdsko-planinskim i u nižim predelima naše zemlje. Već od ponedeljka 7. aprila postoje uslovi za slab mraz, tako da oprez, probajte da zaštitite svoje voće i biljke- ističe Ristić.
Vreme u drugoj polovini aprila
Druga dekada aprila, prema navodima meteorologa Ivana Ristića, jedini je deo proleća kada statistički temperaturno proleće stagnira, odnosno "gubi snagu".
- To se dešava najverovatnije zbog raspada stratosferskog polarnog vrtloga i čestih prodora hladnog vazduha sa severa u tom periodu. Ne brinite ako vam se bude učinilo da se zima vratila ukoliko se prognoza ostvari tek što je proleće počelo - otkrio je Ristić.
Preporučujemo
SRBIJA NA UDARU PLjUSKOVA SA GRMLjAVINOM: Ovi delovi zemlje prvi na udaru (FOTO)
29. 03. 2025. u 17:06
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)