HUMANOST POD REFLEKTORIMA – NOVI KULTURNI SADRŽAJU U PROSTORU FONDACIJE MOZZART
"Svaki doprinos afirmaciji kulture je neprocenjiv. Novi prostor fondacije je prilagodljiv za raznovrsne događaje i kulturna dešavanja, izložbe, koncerte, neke manje pozorišne forme“, poručio je Nebojša Dugalić, predsednik Udruženja dramskih umetnika Srbije
FOTO: Touch N Touch
Na kulturnoj mapi prestonice početkom godine ucrtano je novo mesto susreta vrhunskih umetnika i poklonika njihovog stvaralaštva, a prostor Fondacije Mozzart na Dorćolu sada je posetio i poznati glumac Nebojša Dugalić. Predsednik Udruženja dramskih umetnika Srbije obišao je ovaj „muzej humanosti i dobročinstva“ u Ulici cara Dušana 35 i sa predstavnicima fondacije razgovarao o zajedničkim projektima i aktivnostima.
„Saradnja UDUS-a sa Mozzartom traje već godinama i jako nam je značajna, svaki doprinos afirmaciji kulture je neprocenjiv. Novi prostor fondacije je zaista izuzetan zato što je multifunkcionalan i prilagodljiv za raznovrsne događaje i kulturna dešavanja, izložbe, koncerte, neke manje pozorišne forme... Pa još na ovakvoj lokaciji, u samom centru grada, siguran sam da će ovaj divni prostor zaživeti“, istakao je Dugalić, koji je i član Upravnog odbora Fondacije Mozzart.
FOTO: Touch N Touch
Jedna od najuspešnijih zajedničkih akcija Mozzarta i UDUS-a bila je humanitarna predstava Balkanski špijun. Do tada neviđeno onlajn izdanje kultne predstave u izvođenju najvećih glumačkih legendi pogledalo je oko 350.000 ljudi, a šerovanjem linka sa Mozzartovog jutjub kanala prikupljeno je 3.525.000 dinara za pomoć Udruženju dramskih umetnika Srbije. Saradnja se nastavlja, a u planu su različiti zajednički projekti koji će kulturne sadržaje učinite dostupnijim što većem broju ljudi.
„Istorija pamti epohe isključivo po kulturi. Kada govorimo o istorijskim razdobljima govorimo o antičkoj, rimskoj, renesansnoj, srednjovekovnoj, novovekovnoj kulturi... Dakle, ono po čemu neko vreme ostavlja trag jeste upravo kultura. Čerčil je za vreme Drugog svetskog rata, kada su predložili da se ukine budžet za kulturu, pitao „A šta ćemo onda da branimo“. Drugim rečima, koliko god da su teška vremena, kultura je ono što se mora brani svim raspoloživim sredstvima, ako želimo da nas istorija zapamti kao neko prepoznatljivo razdoblje, a ne da ostanemo samo trag prašine“, poručio je Dugalić.
FOTO: Touch N Touch
Samo tokom prošle godine, Fondacija Mozzart donirala je više od 5.000.000 za razvoj kulturne scene Srbije i svoj „pogled srcem” usmerila na muzeje, bioskope i pozorišta širom zemlje. Podrška je tokom godina stizala i za razvoj domaće kinematografije pa je Mozzart „statirao” na snimanju nekih od najpopularnijih TV formata, kao što su serije „Južni vetar”, „Žigosani u reketu”, „Ubice mog oca”…
„MOSTARSKE KIŠE“ NAJAVILE BUJICU KULTURNIH DEŠAVANjA
Pesničko veče „Živa reč – Pero i Miloš Zubac" zvanično je otvorilo vrata Fondacije Mozzart za širu javnost, a za uživanje u zvuku čuvenih „Mostarskih kiša” tražilo se mesto više. Veče poezije sa legendarnim Perom Zupcem označilo je i početak saradnje Fondacije Mozzart i Udruženja književnika Srbije. Sa najstarijim umetničkim udruženjem na Balkanu nedavno je potpisan je i protokol o saradnji, pa građane u narednom periodu u prostoru fondacije očekuju brojni događaji sa bardovima domaće književnosti.
Preporučujemo
ZIMA NE POPUŠTA, Evo dokle će da traje: Vremenska prognoza za nedelju, 29. mart
29. 03. 2026. u 00:00
UPOZORENjE RHMZ:Vodostaji u porastu na Jadru,Kolubari, Z.Moravi i Savi kod Šapca
28. 03. 2026. u 20:45
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)