HEROJ KOME SE DIVI CELA SRBIJA: Vojkan spasio dvoje dece iz smrskanog automobila, imao da poruči samo jedno (VIDEO)
DANAS oko 17 časova dogodila se teška saobraćajna nesreća kod Kruševca u kom su učestvovali traktor i putničko vozilo. Povređena je cela porodica sa dvoje male dece, a za njihovo zdravlje do dolaska Hitne pomoći pobrinuo se Vojkan Krstić, načelnik Spasilačkog centra Srbije koji je pomogao deci dok im lekari Hitne pomoći nisu pružili pomoć.
Foto: Fejsbuk printskrin/Vojkan Krstić
Vojkan je ispričao da su deca prebačena u Opštu bolnicu u Kruševcu i nalaze se u dobrom stanju. Zatekao se na mestu nesreće i odmah je pritrčao da pomogne povređenima, prvo deci starosti tri i 10 godina.
Ubrzo se pojavio i snimak na društvenim mrežama koji se munjevito širi. Vojkan je za društvene mreže ispričao da uvek sa sobom nosi torbu za prvu pomoć i da mu je ovo već 18. spašavanje povređenima u saobraćajnim nezgodama.
- Svi moji prijatelji znaju da uvek uz sebe imam svoju profesionalnu torbu za ukazivanje hitne pomoći. Još jednom, ova torba je održala jedno dete u životu do dolaska hitne pomoći. Priča ima srećan kraj, a to je da su svi živi i zdravi -naveo je na svom "Fejsbuk" nalogu Vojkan Krstić.
Rekao je da je mesto nesreće izuzetno klizavo zbog čega su uslovi za pomoć bili izuzetno teški. Reagovao je munjevito jer zna da su prvi minuti ključni, a o njegovom profesionalizmu i herojstvu svedoči i snimci koji se dele na svim društvenim mrežama.
(Telegraf)
Preporučujemo
STRAVIČAN SUDAR DVA VOZILA, DELOVI RASUTI PO PUTU: Saobraćajna nesreća kod Petlovog brda
11. 01. 2025. u 22:11
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)