POŠTOVANJE ZAKONSKIH ROKOVA ZA ISPUNJENJE OBAVEZA PREMA AGENCIJI ZA SPREČAVANJE KORUPCIJE
U SUSRET Novoj 2025. godini, kada će Agencija za sprečavanje korupcije obeležiti 15 godina svog postojanja i rada, iz ovog državnog organa podsećaju na neke od zakonskih rokova koje su u obavezi da poštuju organi javne vlasti, javni funkcioneri, politički subjekti, lobisti i pravna lica koja obavljaju lobiranje.
Foto: Promo
Između ostalih, u Kalendaru rokova Agencije hronološki se izdvajaju:
31.01.2025. Dostavljanje pismenog izveštaja o radu lobista i pravnih lica koja obavljaju lobiranje, a koji su započeli lobiranje u prethodnoj godini;
01.03.2025. Predaja kopije evidencije poklona koje je javni funkcioner primio u vezi sa vršenjem javne funkcije za prethodnu kalendarsku godinu, što je obaveza organa javne vlasti u kojima javni funkcioneri vrše javnu funkciju;
30.04.2025. Dostava Godišnjih izveštaja o finansiranju političkog subjekta, koji sadrži podatke o prilozima i imovini, uz prethodno pribavljeno mišljenje ovlašćenog revizora – za prethodnu godinu, što je obaveza političkih subjekata koji imaju predstavnike u predstavničkim telima i registrovanih političkih stranaka;
15.05.2025. Podnošenje Izveštaja o imovini i prihodima sa stanjem na dan 31. decembra prethodne godine, ukoliko je došlo do bitnih promena u odnosu na podatke iz prethodno podnetog Izveštaja, što je obaveza javnih funkcionera.
U godini pred nama počinje IV ciklus izrade Planova integriteta (2025-2028). Plan integriteta donose i sprovode organi Republike Srbije, autonomne pokrajine, jedinice lokalne samouprave, gradske opštine, organizacije kojima je povereno vršenje javnih ovlašćenja, ustanove i javna preduzeća i druga pravna lica čiji je osnivač ili član Republika Srbija, autonomna pokrajina, jedinica lokalne samouprave ili gradska opština, koji imaju više od 30 zaposlenih.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)