MUP O POŽARIMA: U našoj zemlji, u proteklih 24 sata - 135 na otvorenom

Zagorka Uskoković

16. 08. 2024. u 16:25

Na teritoriji Republike Srbije, u prethodnih 24 sata, evidentirano je ukupno 135 požara na otvorenom prostoru.

МУП О ПОЖАРИМА: У нашој земљи, у протеклих 24 сата - 135 на отвореном

Foto: MUP

Angažovano je 416 vatrogasaca-spasilaca sa 180 vozila, sedam pripadnika Helikopterske jedinice MUP, kao i 15 pripadnika specijalizovanih jedinica civilne zaštite za gašenje požara i veliki broj pripadnika dobrovoljnih vatrogasnih društava, šumara i meštana.

Pravovremenom reakcijom pripadnika Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova, veći požari na teritoriji Pčinjskog okruga u mestima Dobrosin, Sebrat i Brnjare, kao i u Nišavskom okrugu u naselju 9. maj su ugašeni.

Požari na otvorenom prostoru u mestu Borjanice opština Priboj, u mestu Rastovac opština Kosjerić, selu Crnoklište grad Pirot, u Beočinu, u selu Mosna opština Majdanpek-Donji Milanovac, selu Zlot, u mestu Neresnica opština Kučevo su lokalizovani i vrši se njihovo dogašivanje.

Zbog nepristupačnog terena, geografske konfiguracije i vetra promenljivog pravca i intenziteta, u mestu Gonje, opština Sjenica, gde gori oko 100 hektara četinarske šume, osim pripadnika Sektora za vanredne situacije, angažovana je i Helikopterska jedinica sa helikopterom „Super Puma“ koji je od jutros izbacio oko 52 tone vode na opožarenu površinu.

Zbog aktuelnog perioda toplog i suvog vremena pogodnog za nastanak i brzo širenje požara na otvorenom prostoru koji predstavljaju opasnost za živote i zdravlje građana i mogu prouzrokovati velike materijalne štete, MUP još jednom apeluje na građane da budu odgovorni i poštuju odredbe Zakona o zaštiti od požara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena