NIJE KRAJ VRUĆINAMA: RHMZ opet izdao dva upozorenja na visoke temperature, ovi dani biće pakleni
NAKON nekoliko umerenih letnjih dana, na snazi su opet RHMZ upozorenja na visoke temperature. U Srbiji se odnosi na tri dana, dok će u Beogradu najpaklenija biti subota.
Foto: Tanjug
Na teritoriji Srbije u petak i subotu, a u nedelju na jugu i jugoistoku, veoma toplo sa najvišom dnevnom temperaturom od 34 do 36°C.
Foto: RHMZ
U subotu na području Beograda veoma toplo sa najvišom dnevnom temperaturom oko 36°C.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo, a samo se u planinskim predelima južne Srbije sredinom dana i posle podne uz lokalni razvoj oblačnosti očekuje kratkotrajna kiša ili pljusak. Vetar slab i umeren, severni i severozapadni. Najniža temperatura od 11 do 20 stepeni, najviša od 30 do 34 stepena.
U Beogradu sunčano i toplo, vetar slab, severni i severozapadni. Najniža temperatura od 17 do 20 stepeni, a najviša dnevna oko 32 stepena.
Prethodno je najavljeno da se do subote očekuje sunčano i toplo vreme sa najvišom temperaturom u većini mesta od 32 do 36 stepeni, a od nedelje promenljivo uz manji pad temperature, ponegde sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)