ZAPALITE SVEĆE ZA STRADALE U VUKOVARU: Patrijarh Porfirije pozvao na molitvu za sve ubijene i nestale u ovom gradu
PATRIJARH srpski Porfirije pozvao je danas vernike da zapale sveće za sve stradale i nestale u Vukovaru.
Foto: SPC
Patrijarh Porfirije je, na liturgiji u Hramu Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu, istakao da je čovekov život svetinja i da oduzeti nekome život jeste udar na svetinju i uzimanje svetinje, preneo je portal Novosti.
Ukazao je da je Vukovar bio grad simbol saživota različitosti i zajednice u kojoj, kako je rekao, "sapostoje oni koji su različiti po raznim parametrima", a da se danas gotovo prepolovio.
- Molim vas da, kao i svake godine, upalimo jednu molitvenu sveću za sve koji su tamo postradali. Kao i da uputimo molitvu za sve koji su nestali i kojima se ne zna grob - rekao je Porfirije.
Srpski patrijarh je pozvao vernike da uputo molitvu za sve postradale u Vukovaru, za sve nevine žrtve i da mole Boga da u svetu među ljudima vladaju mir, razumevanje i poštovanje.
BONUS VIDEO: OVDE JE JEDAN OD NAJSTARIJIH SRPSKIH HRAMOVA: Manastir Klisura je duhovni centar i monaška oaza
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)