NOVO ISTRAŽIVANJE: Težina mamurluka opada s godinama
DUGO je prisutno mišljenje da se s godinama sve teže podnosi mamurluk, kao i prekomerno uživanje u alkoholu. Međutim, nauka o tome ima drugačije mišljenje.
Foto: Depositphotos
Rezultati novog istraživanja pokazuju da težina mamurluka opada s godinama.
Proučavajući informacije prikupljene od 761 osobe starosti od 18 do 94 godine, istraživači su došli do zaključka da, kada su učesnici popili istu količinu alkoholnih pića, starije osobe su narednog dana imale manje problema.
Istraživanje pod nazivom Alcohol Hangover Across the Lifespan: Impact Of Sex and Age tvrdi da je jedan od najvećih faktora koji doprinosi gorem mamurluku kod mlađih osoba to što mlade osobe popiju više alkohola u kraćem periodu. Takođe, mladi se češće napijaju.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (3)