OČAJNIČKI POTEZI MILA ĐUKANOVIĆA: Odbija da potpiše izmene Zakona o slobodi veroispovesti?
POSLANIK Demokratske partije socijalista (DPS), Dragutin Papović, očekuje da predsednik Crne Gore Milo Đukanović neće potpisati izmene Zakona o slobodi veroispovesti, koje je usvojila skupštinska većina, te da će ga vratiti Parlamentu na ponovno odlučivanje.
Foto arhiva
- On ima pravo da ga vrati jednom Skupštini. Ja sam uveren da će se to desiti - kazao je Papović u emisiji “Teleskopija” na Televiziji Crne Gore (TVCG).
Papović je kazao da zna da je propisano da Skupština dostavlja predsedniku Zakon u roku od tri dana, ali da nije video koliki je rok koji je predsedniku dat da bi potpisao ukaz kojim taj zakon treba da stupi na snagu ili da se vrati parlamentu.
Papović je rekao da je procedura da je prilikom vraćanja zakona u parlament na ponovno odlučivanje, predsednik u obavezi da obrazloži zašto je to uradio.
- Vladajuća većina je izmene i dopune tog zakona namerno usvojila na godišnjicu njegovog donošenja kako bi uzvratila udarac Demokratskoj partiji socijalista, odnosno prethodnoj vlasti - kazao je Papović.
Preporučujemo
MANDIĆ: DF i Nova su ispunili obećanje, odbranili smo Crkvu i ukinuli sramni Zakon
29. 12. 2020. u 17:11
„KOMITE” PROSE PO PODGORICI: Milove pristaslice pale na dno (VIDEO)
28. 12. 2020. u 14:18
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)