SRBI UŠLI U VLADU CRNE GORE: Prvi put posle pada Milovog režima istorijska prilika
Srpski narod u Crnoj Gori prvi put od proglašenja nezavisnosti 2006. ima svoje predstavnike u Vladi - dva potpredsednika i troje ministara.
Vlada Crne Gore
Četiri godine nakon pada režima Mila Đukanovića na parlamentarnim izborima 30. avgusta, kadrovi iz koalicije Za budućnost Crne Gore (Nova srpska demokratija i Demokratska narodna partija) ušli su u vladu Milojka Spajića, a ovoj odluci za koju je glasalo 53 poslanika, prethodila je burna rasprava u Skupštini. Poslanici opozicije, najviše DPS, sipali su uvrede, optuživali za sve Beograd i Moskvu i tvrdili da su u ovoj Vladi Srbi, Bošnjaci, Albanci, dakle svi osim - Crnogoraca.
- I nakon 30.avgusta postojao je projekat da Srbi iz DF ne mogu da budu deo nijedne Vlade. Danas sa ovom rekonstrukcijom ruši se taj bezumni projekat. I što je najvažnije - nismo se odrekli ničega. Stojimo potpuno uspravno, kazao je lider DNP Milan Knežević.
Rekonstruisana Vlada Crne Gore ima premijera, 24 ministarstava i sedam potpredsednika, pri čemu su dvojica istovremeno i ministri. Čine je: Aleksa Bečić, potpredsednik Vlade za bezbednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku, Filip Ivanović, potpredsednik Vlade za vanjske i evropske poslove, Budimir Aleksić, potpredsednik Vlade za obrazovanje, nauku i odnose sa verskim zajednicama, Milun Zogović, potpredsednik Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj, Ervin Ibrahimović, potpredsednik Vlade za međunarodne odnose i ministar vanjskih poslova. Saša Mujović, ministar energetike, Slaven Radunović, ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, Simonida Kordić, ministarka turizma, Maja Vukićević, ministarka saobraćaja, Damjan Ćulafić, ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja severa, Dragoslav Šćekić, ministar sporta i mladih, Naida Nišić, ministarka rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, Filip Radulović, ministar pomorstva, Mirsad Azemović, ministar dijaspore, Damir Gutić, ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije, mr Admir Šahmanović, ministar rudarstva, nafte i gasa, Ernad Suljević, ministar regionalno-investicionog razvoja i saradnje sa nevladinim organizacijama i Milutin Butorović, ministar bez portfelja.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)