OPASNOST NA PLAŽI KOD BUDVE: Primećen sitan odron
IZ Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom (JPMD) upozorili su kupače da prirodna stena kod plaže Mogren u Budvi predstavlja opasnost budući da su primećeni sitni odroni.
Fot Morsko dobro
Iz Morskog dobra apeluju na građane i turiste da se kupaju na kupalištima koja su organizovana u skladu sa Pravilnikom.
- Mole se kupači da zaobilaze taj deo obale. Naglašavamo da se radi o lokalitetu takozvano Plava laguna, koja se nalazi van granica uređenog i opremljenog kupališta. Tako da ovom prilikom apelujemo na sve građane da se ponašaju odgovorno - navedeno je Facebook stranici JP Morsko dobro.
- Javno preduzeće “Morsko dobro” apeluje na sve posetioce da za odmor i rekreaciju biraju uređena i izgrađena kupališta na kojima se poštuju bezbednosni uslovi u skladu sa Pravilnikom o bližim uslovima u pogledu uređenosti, opremljenosti, vrstama i korišćenja kupališta na moru. Uslovi za bezbjednost na uređenom kupalištu podrazumevaju organizaciju spasilačke službe i obelažavanje vodene strane kupališta - poručuju iz JP Morsko dobro.
BONUS VIDEO:
PROBUDIO SE VULKAN NA ISLANDU: Snimak erupcije Fagradalsfjala
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (0)