TRINAESTOG JULA JE BIO USTANAK POD TROBOJKAMA Vučurović: "Rankova zastava će biti izmenjena"

15. 06. 2022. u 18:21

POSLANIK Nove srpske demokratije Jovan Vučurović poručio je u Skupštini Crne Gore da je aktuelna crnogorska zastava, zastava Ranka Krivokapića i biće podložna izmenama kad za to dođe vreme.

ТРИНАЕСТОГ ЈУЛА ЈЕ БИО УСТАНАК ПОД ТРОБОЈКАМА Вучуровић: Ранкова застава ће бити измењена

Jovan Vučurović, Foto Arhiva Novosti

Govoreći o 13. julu, Vučurović je kazao da se tog dana 1941. desio ustanak pod trobojkama, a ne pod ovom crvenom zastavom koja nam je poznata nekih 15-tak godina kazao je Vučurović.

Podsetio je  da 13. jul  budi posebne emocije kod većine građana Crne Gore.

– Upravo ovaj datum može dovesti do spajanja i to je nešto oko čega se možemo svi okupiti. Svi smo ponosni na ustanak 13. jula i na naše pretke - naveo je Vučurović.

On je dodao da je samo dan ranije - 12.jula, Sekula Drljević na petrovdanskoj skupštini proglasio, „takozvanu nezavisnu Crnu Goru“.

- Nije isto 12. jul i 13. jul. Pojedini kad im treba kliču Sekuli Drljeviću, pa sutradan Ljubu Čupiću. Ne može se to tako. To je identitetska kriza, prelomite u mozgu. Ali, to nije moj problem, ja se u Boga uzdam da će proraditi racio kod njih - poručio je Vučurović.

 

BONUS VIDEO:

HILjADE VERNIKA POD OSTROGOM: Veličanstvene slike iz Crne Gore-danas je poklonjenje Svetom Vasiliju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

NOVA PRILIKA ZA MALA I SREDNJA PREDUZEĆA: EBRD SME Go Green kreditna linija pomaže pri modernizaciji i unapređenju proizvodnje - ovo su detalji