U GLAVNOM GRADU ZAVRŠEN PETI CIKLUS AKCIJE "BEBI PARKING MESTO": Isporučena oprema za porodilišta
U prestonici je nastavljena isporuka medicinske opreme zdravstvenim ustanovama u okviru petog ciklusa akcije "Bebi parking mesto" koju "Parking servis" sprovodi u saradnji sa beogradskim porodilištima.
Foto: I. Marinković
Ova humanitarna akcija okupila je četiri porodilišta, GAK "Narodni front", Kliniku za ginekologiju i akušerstvo UKCS, KBC "Zemun" i KBC "Zvezdara", ali i rekordan broj prestoničkih vozača.
- Plaćanjem parkiranja po satu ili kupovinom dnevne parking karte, na posebno obeleženim bebi parking mestima, vozači su pomogli JKP 'Parking servis' da tokom 2023. godine prikupi više od pet miliona dinara, koji su, u dogovoru sa beogradskim porodilištima i Skupštinom grada, usmereni u nabavku medicinske opreme neophodne ovim zdravstvenim ustanovama - rekla je Dragana Brdar iz JKP "Parking servis". - U GAK "Narodni front" isporučena je ginekološka stolica za intervencije, Klinika za ginekologiju i akušerstvo UKCS biće bogatija za 25 bolničkih pedijatrijskih kreveta, dok će KBC "Zemun" donacijom dobiti krevete za pregled, stalke za infuziju, ormane za lekove, kolica za lekove, stolove za instrumente za operacionu salu, stolice, paravane i merače pritiska.
KBC "Zvezdara" dobiće ležaj za ultrazvuk, kolica za EKG, terapiju i instrumente, kontejnere za sterilizaciju i mrežaste korpe.
Uručenjem nabavljene opreme, koja se daje na trajno korišćenje porodilištima, završava se peti ciklus akcije 'Bebi parking mesto'. Akcija je počela 2017. godine, kada su bila uključena tri porodilišta, a sredstva su se prikupljala sa devet parking mesta.
Preporučujemo
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)