ZEMUNCI IMAJU NAJLEPŠE BAŠTE: Na gradskom takmičenju, sugrađani iz opštine na Dunavu trijumfovali u sedam od devet kategorija

Snježana Vidačković

28. 09. 2023. u 21:10

U AKCIJI "Za zeleniji Beograd" koju je po 20.put organizovalo JKP "Zelenilo" Beograd, Zemunci su trijumfovali u sedam od devet kategorija.

ЗЕМУНЦИ ИМАЈУ НАЈЛЕПШЕ БАШТЕ: На градском такмичењу, суграђани из општине на Дунаву тријумфовали у седам од девет категорија

GO ZEMUN

Cilj ove akcije je razvijanje pozitivnog odnosa prema zelenilu i cveću kod građana, uz istovremenu motivaciju da u pozitivnoj konkurenciji za izbor najlepših prostora unaprede stanje svog neposrednog okruženja.

Po odluci žirija, prvu nagradu za "Najlepšu zelenu površinu ispred poslovnog objekta" pripalo je INPUT doo, Autoput za Novi Sad 150b, dok je u istoj kategoriji druga nagrada pripala Penzionerskom domu u ulici Marije Bursać br. 49.

Drugu nagradu za najlepši balko osvojio je Zemunac Stojan Cvetković, koji živi u ulici Dr Nedeljka Ercegovca 29e. Takođe, drugi u kategoriji "Najlepša zelena površina ugostiteljskog objekta" je bistro "Lamanš".

Vrtić "Pačija škola" osvojio je drugu nagradu u kategoriji "Najlepše uređeno dvorište predškolske ustanove", a istu nagradu je osvojila u kategoriji "Najlepša okućnica" Anka Kaurin, koja živi u Oficirskoj koloniji 4. deo 6.

U kategoriji "Najlepša zelena površina oko stambene zgrade treću nagradu je osvojila stambena zajednica u ulici Bačka 17.

Pobednici ovog gradskog takmičenja dobiće zahvalnice i nagradne vaučere za kupovinu sadnog materijala u rasadnicima JKP "Zelenilo Beograd".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)