OSVOJILI PRVA TRI MESTA: Đaci škole "Drvo art" neprikosnoveni u izradi podnih lampi
UČENICI Tehničke škole "Drvo art" ponovo su pokazali izuzetnu kreativnost i znanje, na ovogodišnjoj Međunarodnoj kreativnoj radionici "Dizajn igralište - Design Playground" osvojili su sva tri prva mesta po oceni stručnog žirija, potvrdivši da su u ovom takmičarskom i stvaralačkom susretu bili neprikosnoveni.
Foto: Drvo art
Prema odluci stručnog žirija, sastavljenog od nastavnika svih škola učesnica, sve tri prve nagrade pripale su učenicima škole "Drvo art" - Aleksi Todiću za rad "Sailing", Ivoni Tošić "Ballerina" i Aleksandri Petrović "Magnolia". Žiri je radove ocenjivao prema funkcionalnosti, originalnosti, inovativnosti, načinu prezentacije i estetici, a radovi beogradskih učenika posebno su se izdvojili po kreativnom pristupu i tehničkoj izradi.
Škola "Drvo art" je i ove godine organizovala ovu međunarodnu radionicu, koja je po petnaesti put okupila učenike i nastavnike iz partnerskih škola širom Evrope. Ovoga puta u Beograd su stigli učenici "ISIS Bruno Carniello" iz Brunjere u Italija, "Roth Gyula Technikum" iz Šoprona u Mađarska i "IES Antonio Calvn" iz Almagre u Španija.
IZLOŽBA DO 12. MARTA
Pored drveta, koje se na ovoj radionici tradicionalno koristi kao osnovni materijal, učesnici su ove godine radili i sa savremenim materijalom Rauvisio crystal, istražujući nove mogućnosti oblikovanja, svetla i transparentnosti. Inspiraciju su pronalazili u najrazličitijim motivima - od biljaka i životinja, preko brodova i geografskih formi, do muzike i plesa. Završnica je održana u Muzej primenjene umetnosti u Beogradu, gde su radovi predstavljeni publici i gde će izložba biti dostupna do 12. marta.
Svoje favorite birali su i sami učenici, koji su ocenjivali radove kolega u kategoriji estetike. Njihovi utisci u velikoj meri poklopili su se sa mišljenjem stručnog žirija: među tri najlepša rada našli su se "Magnolia" Aleksandre Petrović i "Balerina" Ivone Tošić iz Beograda, dok je prvo mesto po izboru učenika pripalo radu "Medusa" Biborke Vijas Kadi iz Šoprona.
Foto: Drvo art
Ovaj dugogodišnji projekat škole "Drvo art" iz godine u godinu privlači sve veću pažnju međunarodne obrazovne zajednice. Ove godine radionici su prisustvovali i posmatrači, nastavnici i učenici iz Turska i Španija, koji su želeli da se upoznaju sa načinom rada i organizacijom ovog projekta, sa idejom da slične inicijative pokrenu u svojim sredinama.
Preporučujemo
ISPOD CRTE 1.000 DECE: Liste čekanja za upis u obdaništa u Beogradu smanjena 10 puta
09. 03. 2026. u 10:44
IZMENE PREVOZA U BEOGRADU NA SKORO MESEC DANA ZBOG RADOVA: Evo koje se linije ukidaju
06. 03. 2026. u 17:11
"ZLATNA SIRENA" OD 9. MARTA: Počinju tradiconalne Dečije muzičke svečanosti
06. 03. 2026. u 12:09
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)