OŠTEĆEN NADVOŽNJAK U SURČINU: Potpuna obustava saobraćaja u oba smera
VEČERAS je u Surčinu kod "Teksasa", oštećen železnički nadvožnjak, a prema informacijama nadležnih, najmanje dva sata važiće potpuna obustava saobraćaja u oba smera.
Foto: N. Skenderija
Savetuje se da se izbegava ovaj pravac.
Inače, vozači transportnih i teretnih vozila imaju problem sa ovim nadvožnjakom. Ukoliko ne žele da oštete vozilo moraju dobro da obrate pažnju jer je železnički most u Surčinu, odnosno nadvožnjak, visok četiri metra kako je na znaku i napisano, ali je to objektivno manje zbog konfiguracije terena.
Zato se i dešava da šleperi koji prevoze materijal i radne mašine, udaraju u most. Kada udare u most, pomere ga i izmeste kolosek iz postojećeg koloseka, što je veoma opasno za železnički saobraćaj i ako tog momenta naiđe voz, može doći do havarije.
Tada dolazi i do gužve u saobraćaju jer nakon udara u nadvožnjak, Sektor za održavanje pruga mora da sanira štetu, a to zahteva naizmenično propuštanje vozila.
(TV Mag)
Preporučujemo
SREĐUJE SE ŠKOLA "MITRALjETA": Đaci "podstanari" u Batajnici i Zemun polju
24. 08. 2021. u 17:34
NOĆ U BEOGRADU: Bez udesa, povećava se broj poziva sa sumnjom na kovid
24. 08. 2021. u 07:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (1)