ZVEZDA je prvog prolećnog dana u šok završnici potpuno zgasnula u srcu Šumadije! Skuvan je bio lider u loncu Metalca, jer je fiktivni domaćin iz Milanovca imao veće srce, tačno znao kako da neutrališe favorita, ali i kako da uspava pa da zada „smrtonosni“ udarac sve do 90. minuta, kad je Rakočević neoprezno igrao rukom a Bogdanović spasao tim poraza.
Međutim, druga greška štopera Đorđevića koštala je skupo Zvezdu, jer je rezervista Simović dijagonalom u četvrtom minutu nadoknade pogodio malu mrežu za veliki trijumf hita prolećnog dela šampionata. Metalac je naneo drugi poraz crveno-belima i šampionat učinio zanimljivijim - 2:1 (0:0).
Trener Zvezde Vladimir Petrović delimično je iznenadio sastavom sa Kaduom na mestu desnog veznog, ali, kako je odmicala utakmica, odluka se pokazala kao veoma dobra, jer su Brazilac i Ninkov bili najveća opasnost po odbranu Metalca. Uslovni domaćin svesno je prepustio inicijativu lideru Jelen Superlige postavljajući jak defanzivni blok na tridesetak metara od Živkovića, vrebajući svaku priliku za kontranapad preko Perića, Betoligara i opasnog levog beka Krasića.
U prvom delu Beograđani su stvorili dve kolosalne prilike. Oba puta promašio je Dejan Lekić: u 11. minutu sam se izborio sa odbranom gostiju i sa desetak metara iskosa prebacio gol, a u 44. minutu sjajnu akciju Kadua i Ninkova sa tri metra nije uspeo da završi pogotkom.
Promenio je trener gostiju dvojicu igrača na poluvremenu, Kadua je zamenio debitant Mugoša, a Perovića „džoker“ Jevtić. Taktičke zamisli se nisu promenile, ali zato jeste rezultat u 53. minutu, ponajviše zahvaljujući uspavanoj odbrani. Lopta je putovala po „centrali“, promašio je Betoligar, ali nije usamljeni Miljković koji se nekako ušunjao s leve strane i lako matirao Stamenkovića.
Gol je unervozio Zvezdu, a domaćinu doneo dodatno samopouzdanje. Sve što su Beograđani uspeli da urade bio je izjednačujući pogodak sa bele tačke. I kada se činilo da je remi na pomolu, Simović je stavio tačku...

METALAC - CRVENA ZVEZDA 2:1 (0:0)
STRELCI: Miljković U 53. i Simović u 90. za Metalac, a Bogdanović u 89. minutu (iz penala) za Crvenu zvezdu. Stadion: „Čika Dača“ u Kragujevcu. Gledalaca: 12.000. Sudija: Vlado Glođević (Vrbas) 6.
METALAC: Živković 7, P. Pavlović 6,5, Rakočević 6,5, Otašević 8, Krasić 7, Dragutinović 7, Vasić 6,5, B. Pavlović 7, Perić 6,5 (od 77. Gojak -), Miljković 7 (od 65. Simović 7), Betoligar 7,5.
CRVENA ZVEZDA: Stamenković 6, Ninkov 7, S. Đorđević 5,5, Vilotić 6, Ignjatijević 5,5, Isah 6 (od 64. Savio 6), Bogdanović 5,5, Blažić 5,5, Kadu 7 (od 46. Mugoša 5), Perović 5,5 (od 46. Jevtić 6), Lekić 5,5.

PETROVIĆ: NIJE SRAMOTA IZGUBITI
- Interesantna utakmica u kojoj nismo uspeli da probijemo odbranu domaćina. Nismo bili konkretni, nije nam pošlo za rukom da igramo brže - istakao je trener Crvene zvezde Vladimir Petrović. - Ipak, nije sramota izgubiti od Metalca u Kragujevcu. Prvenstvo je dugo, ima još mnogo da se igra, biće još dosta pobeda i poraza do kraja.

MILOVANOVIĆ: ISKORISTILI ŠANSE
- NA odličnom terenu i u fenomenalnom ambijentu pružili smo odlučnu, disciplinovanu partiju - istakao je zadovoljno prvi stručnjak Metalca Nenad Milovanović. - Izdržali smo veliki pritisak lidera, iskoristili skoro sve šanse koje su nam se ukazale i, na kraju, posle svega, mislim da smo slavili sasvim zasluženu pobedu nad velikim rivalom.

ĐORIĆ, VUČIĆ...
LOŽA na „Čika Dači“ bila je tesna da primi sve goste i predstavnike medija. Establišment gostiju iz Beograda bio je u kompletnom sastavu na čelu sa predsednikom Vladanom Lukićem, koji je sedeo u redu sa čelnicima domaćina, među kojima je bio i prvi čovek Dragoljub Vukadinović.
Ovakvi skupovi u Šumadiji nisu mogli da prođu bez Milovana Đorića, koji je bio u društvu političara Aleksandra Vučića.

KOLONE ZVEZDAŠA
KAO nekada, kolone automobila zvezdaša slivale su se ka Kragujevcu. Na naplatu putarine na Batočini čekalo se više od desetak minuta, a posebno je bila velika gužva nadomak stadiona, jer je policija blokirala gotovo sve prilaze.
Na tribinama „Čika Dače“ našlo se više od 12.000 gledalaca, a jedini incident desio se posle meča, kada je slomljeno sedamdesetak stolica.