Kraljevo spremno za Dejvis kup: Sve pod konac za Đokovića

G.Ćirović

24. 02. 2015. u 21:15

Ništa ne prepuštamo slučaju, jer je pravilnikom ITF sve precizirano. Igraće se na podlozi malo bržoj nego na Australija openu, sa "tehnifajber iks-1" lopticama, kaže Predrag Petronijević

Краљево спремно за Дејвис куп: Све под конац за Ђоковића

Postavljanje "rukort" podloge u hali

Do teniskog duela reprezentacija Srbije i Hrvatske u okviru prvog kola Svetske grupe prestižnog Dejvis kupa, koji se od 6. do 8. marta održava u kraljevačkoj Hali sportova, ostalo je još deset dana. Pripreme u gradu na Ibru za ovaj istinski sportski spektakl su u punom jeku.

U novoj hali u prigradskom naselju Ribnica, ovih dana vri kao u košnici. U toku je postavljanje "rukort" podloge, pripremaju se tribine, VIP-lože, svlačionice, pres-sala, i drugi prateći sadržaji, a sve po strogim standardima Međunarodne teniske federacije (ITF).

- Ništa ne prepuštamo slučaju, jer je pravilnikom ITF sve do detalja precizirano. Igraće se na brzoj podlozi, malo bržoj nego na "Australijan openu", sa "tehnifajber iks-1" lopticama. Dolazak prvih reprezentativaca očekujemo 28. februara, dan kasnije svi će biti u Kraljevu, dok će svetski broj jedan Novak Đoković najverovatnije stići 2. ili 3. marta u zavisnosti od rezultata na turniru u Dubaiju - kaže Predrag Petronijević, predsednik Teniskog saveza zapadne Srbije.

Kako bi se pokazali kao dobri domaćini, Kraljevčani su ovih dana zasukali rukave. Uređuje se ceo grad - parkovi, trgovi, ulice, postavljaju se info-pultovi, i bukvalno ništa se ne prepušta slučaju.

- Ovo je značajan događaj za ceo region i naša je obaveza da sve bude pod konac. Sport je odavno postao privredna grana, tako da je organizacija ovog meča idealna prilika da grad, kao i ceo Raški okrug, predstavi svoje mogućnosti i potencijale za investiranje - kaže Tomislav Ilić, gradonačelnik Kraljeva.

Za vreme odigravanja meča Srbije i Hrvatske, mesta u hotelima više nema. Zbog toga su u pomoć pozvani hotelijeri iz susednih gradova i banja.

- U kraljevačkim hotelima nije preostalo nijedno slobodno mesto. Zato smo odlučili da članovi reprezentacije Hrvatske i njihove delegacije budu smešteni u hotelu "Solaris" u Vrnjačkoj Banji. Zbog ogromnog interesovanja jedan deo gostiju biće smešten u Čačku, pa i u Kragujevcu - naglašava Dragan Rajičić, direktor kraljevačke Turističke organizacije.

Spektakl u gradu na Ibru pratiće i brojne kulturno-zabavne manifestacije, izložbe, pozorišne predstave i koncerti, pod nazivom "Dani tenisa".

- Kraljevo je odavno izraslo u kulturni centar i ima šta da ponudi svima koji će u vreme odigravanja ovog meča boraviti u našem gradu - kaže Miloš Milišić, savetnik gradonačelnika za kulturu. - Potrudili smo se da osmislimo i ponudimo najreprezentativniji prateći program kakav ovaj spektakl i zaslužuje.

SAJAM ĐAKONIJA

KAO jedan od pratećih programa meča Srbija - Hrvatska, u svečanoj sali gradskog parlamenta, a u organizaciji Etno-centra "Gegula", 5. marta biće održan jednodnevni sajam domaće hrane i pića pod nazivom "Top fud dej" ("Dan vrhunske hrane"). Gosti sajma moći će da degustiraju vino, rakiju, kraljevački kajmak, sir, zlatiborsku pršutu, sokove, med i druge srpske đakonije proizvedene na tradicionalan način i uz poštovanje standarda Evropske unije.


ULAZNICE OD PETKA

PRODAJA kompleta ulaznica za sva tri dana, po ceni od 5.000 dinara, na biletarnici Hale sportova u Kraljevu, po rečima Petronijevića, počeće najverovatnije u petak.

- Još nije precizno definisano koliko će se ulaznica naći u slobodnoj prodaji. Interesovanje je zaista ogromno, a kapacitet dvorane za ovu priliku biće 3.100 mesta - dodao je Petronijević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

JELENA

25.02.2015. 16:28

Da li moze da se kupi ulaznica posebno - samo za jedan mec i koliko kosta? Hvala