Micov: Pobeda u Valensiji nam je veliki podstrek u borbi za plej-of
06. 03. 2020. u 19:39
Uspeli smo da kreiramo situaciju za otvoren šut koji sam, na sreću, pogodio - rekao je Micov
Foto: Evroliga
TROJKA Vladimira Micova za pobedu Armanija u poslednjoj desetinki produžetka meča u Valensiji, u dvorani "La fonteta", koju su ispraznile mere protiv virusa korona, obeležila je prvi takmičarski dan 28. kola Evrolige.
Našem 35-godišnjem krilnom igraču, kome je to bio drugi ubačaj iz šestog pokušaja van linije 6,75, sigurno su nedostajali domaći navijači za kompletnu scenografiju. Ipak, za Milaneze je od utiska neuporedivo važnije da su prekinuli niz od pet poraza i 12. pobedom (83:81) sačuvali nadu za ulazak u plej-of osmorku.
- Uspeli smo da kreiramo situaciju za otvoren šut koji sam, na sreću, pogodio - rekao je Micov, koji je meč završio sa 13 poena i sedam skokova. - Poguralo nas je i to što je Valensija promašila dva slobodna bacanja u ključnim trenucima, ali smo pobedama u oba susreta pokazali da smo bolji tim. Sada nam se vratilo za poraz od Žalgirisa u produžetku. Nismo bili dobri u prethodnim utakmicama, tako da nam je ova pobeda veliki podstrek u trci za plej-of.
Ujedno je i podstrek Partizanu, čiji je dres Micov nosio u završnici sezone 2006/2007. Šesnaesti poraz udaljio je Valensiju od plej-of zone, što je uslov da naredne sezone i finalista Evrokupa izbori učešće u Evroligi. Crno-beli su ušli u četvrtfinale kao najbolji tim Top 16 faze Evrokupa i, ukoliko se Valensija ne nađe među osam najboljih, za povratak u evroligaško društvo biće im dovoljan plasman u finale.
Bivši partizanovac u protivničkom timu ni izbliza nije imao uspešno veče kao Micov. Bek Valensije Vanja Marinković postigao je samo dva poena za 14,5 minuta na terenu (šut za dva 1/5, za tri 0/1).
Mnogo više se očekivalo od atinskog duela Panatinaikosa i CSKA, ali je "zelene" očigledno ozbiljno uzdrmao poraz u derbiju sa Olimpijakosom dva dana ranije. Tim legendarnog američkog trenera Rika Pitina doživeo je debakl u meču sa "armejcima" (66:97), pred samo 7.000 navijača u "OAKA areni". Pad posete prati pad rezultata, s obzirom na to da je PAO ugrozio status već viđenog učesnika plej-ofa šestim porazom u poslednjih sedam utakmica.
- Mislim da su svi razočarani ovakvim izdanjem: ljudi u klubu, navijači, igrači, treneri u stručnom timu. Iz iskustva mogu da kažem da rešenje nije u tome da vičete na igrače ili da ih vređate - rekao je Pitino. - Mi treneri znamo u čemu je problem, moramo da pronađemo rešenje za preostalih sedam utakmica.
U timu CSKA čak šestorica igrača ostvarila su dvocifren košgeterski učinak (Darun Hilijard 21, Majk Džejms 18...). Najmanje loš u ekipi domaćina bio je Dešon Tomas sa 12 poena.
KEROL NIJE ZA STARO GVOŽĐE
REAL Madrid je tek u poslednjoj četvrtini slomio otpor borbenog Asvela (87:78) u meču u kojem je Džejsi Kerol pokazao da još ima u sebi šuterske vatre. Američki 37-godišnji bek bio je najefikasniji u oba tima sa 19 poena.
Toliko je ubacio i bek Zenita Endru Albisi u trijumfu nad Žalgirisom (76:75), kojim je prekinut niz od tri pobede litvanskog tima. Bez efekta je ostala odlična igra bivšeg centra Partizana Džoka Lendejla, koji je postigao 27 poena za gostujuću ekipu.