SAMO JE IRSKA U RASTU ISPRED NAS: Dok Srbija ide napred blokaderi bi ovo da ruše - Samo da dobiju Đilasovu vladu

Новости онлајн

18. 04. 2025. u 09:48

U POSLEDNjIH deset godina, Srbija je zabeležila drugi najbrži rast privrede u celoj Evropi – odmah iza Irske.

САМО ЈЕ ИРСКА У РАСТУ ИСПРЕД НАС: Док Србија иде напред блокадери би ово да руше - Само да добију Ђиласову владу

Foto: Tanjug/Miloš Milivojević

Ovaj rast BDP-a nije slučajnost, već rezultat odlučne i mudro vođene politike predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, koji je uprkos svim izazovima uspeo da povede zemlju putem stabilnosti, razvoja i napretka.

Da prethodna vlast, nakon petooktobarskih promena, nije brutalno uništavala temelje srpske ekonomije, danas bi ti rezultati bili još impresivniji.

Tada su zatvarane fabrike, radnici ostajali bez posla, a država gurana u kolaps.

Vučić je, uprkos nasleđenom užasnom stanju (setimo se samo kolike su tada bile plate, penzije, kolika je bila nezaposlenost), uspeo da uradi ono što su mnogi smatrali nemogućim – da Srbiju izvuče iz ambisa i postavi je rame uz rame sa najuspešnijim evropskim ekonomijama.

Foto: Printscreen

Danas imamo stabilan budžet, rekordne strane investicije, rast plata i penzija, infrastrukturni bum i sve veće poverenje međunarodnih partnera što je potvršeno investicionom rejtingom koji je dobila naša zemlja.

Foto: Printscreen

U tom svetlu, nasilne blokade koje danas sprovode pojedine opozicione grupacije predstavljaju direktan napad na interese svih građana Srbije.

Njihovo delovanje ne ugrožava samo privredu – ono ugrožava i svakodnevni život svakog pojedinca. Sve će da blokiraju samo da bi dobili Đilasovsku vladu.

Naime, vidimo da žele da nas vrate u doba prošle vlasti. Doba otkaza, stavljanja katanaca na fabrike, malih plata...

Zato je važno da kao građani prepoznamo da Srbiju više niko ne može zaustaviti u prosperitetu  – osim iznutra, ako to dozvolimo. Istina je prosta, dok su neki gradili, drugi su rušili i dok Srbija ide napred blokaderi bi da ruše.

(Alo)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (34)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti