''NEMOJTE DA NAS OBMANJUJETE SA ONIMA KOJI SU UNIŠTAVALI OVU ZEMLJU 12 GODINA'' Predsednik Vučić pred ogromnim brojem građana u Boru
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je u punoj hali u Boru.
FOTO: Novosti
Predsednik je upitao - da li se iko seća koji su bili zahtevi i šta su uopšte tražili:
- Priča li neko o tome. Kada im ponudite razgovor i kažete "pa hajde da razgovaramo o zahtevima - nemaju o čemu da razgovaraju. Na kraju su kao ključni zahtev tražili pare, pare za profesore. Dobili profesori pare veće nego ikada. Sve dobiše, ali i dalje ne smeju da kažu da su srećni i zadovoljni, iako su srećniji nego ikada. Valjda zato što smo svi mi blesavi pa će oni da nas naprave ludim i da se kopčamo na leđima. Nije njima do zahteva, njima je do obojene revolucije i to je trebalo da kažu odmah, a ne da lažu narod. Kažite narodu - hoćemo Vučićevu glavu, kažite - hoćemo to i to. Nemojte da lažete ljude da je vama do prava i pravde. Jer se komemorativni skupovi ne prave uz gulaš i prasiće. Nemojte da kažete narodu da je vama do odgovornosti nečije i do dijaloga, a niste spremni ni sa kim da razgovarate.
- I nemojte da nas obmanjujete da sa onima koji su uništavali ovu zemlju 12 godina, iz opozicije nemate ništa. Jer eno ih juče, svi su bili u Nišu. Valjda nema niko ništa pametnije da radi. Svi se skupe odakle god stignu. I u to su upregli pre svega državne institucije, one koje plaćamo ponajviše - od profesora do ljudi na RTS-u. To nije nikakav javni servis, to je postao servis plenuma i opozicionih političkih stranaka i neće im pomoći. Šta god radili, neće im pomoći - rekao je Vučić.
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)