BRNABIĆ: Opozicija 2010. pričala – jadarit je naš, to nam poručuju i danas, mora da ostane njihov!
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić danas je u skupštini u potpunosti ogolila licemerje opozicije koja se danas bori protiv jadarita, a dok su bili na vlasti hvalili su ga na sva zvona i poručivali da od njega nikada neće odustati.
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ
Ona je naime pokazala odštampane tekstove i medijske naslove objavljivane od 2010. do 2012. godine, gde se iz izjava najviših državnih funkcionera, kao i meštana okoline Jadra, može videti da su o eksploataciji litijuma svi govorili pozitivno i jedva čekali da počne.
„Primećujem da je frustracija opozicije ogromna. Kako oni kažu, borba njihove generacije raspada se kao kula od karata, sada su poslanici opozicije spali na lične napade, pošto nisu u stanju ni da se pojave na sednici ujutru, prijave se za reč i onda ne kažu ni jednu jedinu reč o zakonu. Kažu da se nikada nije pričalo o projektu Jadar. Evo, da vam pokažem kako se nije razgovaralo. Mislim da se u poslednjih 20 godina ni o jednom projektu nije više razgovaralo“, rekla je Brnabićeva i počela da citira medijske članke stare više od deceniju.
Tako je predsednica parlamenta citirala članak iz 2011. godine, kada je Vlada Mirka Cvetkovića najavila otvaranje rudnika jadarita na stogodišnjicu Cerske bitke. „Isti takav naslov ponovili su i 2012. godine. Ranije, 2011. godine evo objavljen tekst, u više novina naslov – niče gigant u dolini Jadra! Eto kako se nije o tome razgovaralo. Šta su meštani tada pričali o projektu Jadar? Evo, predsednik mesne zajednice Draginac – otkrivanje jadarita već daje boljitak. Petnaestak ljudi iz sela već radi na bušotinama, za 50-60 hiljada dinara, što je za ovaj kraj tada bilo više nego solidno. Kaže meštanin da nikada nije čuo da je neko prodao zemlju za 100 evra po aru, a kamoli više. On navodi da zna mnoge ljude koji bi zemlju prodali za te pare, ali ne mogu jer nema kupaca. Meštani sela Slatine kažu da, čim su ovi što buše dali tolike milione, stvar mora da je ozbiljna, i kažu da će ove godine biti žestokog bušenja. Evo još jednog članka iz medija – za jadarit daju još 27 miliona“, čitala je Brnabićeva medijske objave iz perioda dok su neke od stranaka današnje opozicije bile na vlasti.
Predsednica skupštine na kraju je pročitala naslov još jednog teksta iz 2010. godine, te je zaključila da opozicija ni dan-danas nije odstupila od toga. „Imamo i naslov iz 2010. godine – jadarit ostaje naš! To nam oni i danas pričaju u stvari u skupštini, da jadarit mora da ostane njihov“, poručila je Brnabićeva.
Preporučujemo
Vučić prisustvuje otvaranju izložbe "Niti državnosti" u Palati Srbija (VIDEO)
24. 02. 2026. u 11:08
"VELIKA PRIVILEGIJA ZA MENE, NAUČIO SAM MNOGO" Vučić se sastao sa de Monbrijalom
24. 02. 2026. u 11:04
Hapšenje osumnjičenih za pripremu ubistva Vučića udarna vest u ruskim medijima (FOTO)
24. 02. 2026. u 07:53
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)