"KURTI HOĆE FIZIČKI DA UKLONI SRBE SA KIM" Brnabić: Priteran je uza zid, jedini izlaz mu je oružani sukob
PREDSEDNICA Narodne skupštine Ana Brnabić gostovala je u imisiji "Kolegijum" na televiziji Informer.
Foto: TANJUG/ RADE PRELIĆ
- Skandal je šta se radi. Strašno je koliko Aljbin Kurti potpuno otvoreno pokazuje čitavom svetu da on ne želi Srbe na Kosovu i Metohiji i ako treba da ih istera, isteraće ih. Ako oni i dalje opstaju i ostaju, onda će fizički da ih ukloni. On je izgubio samokontrolu, ako ju je ikada i imao. Kurti je toliko priteran uza zid da je njemu jedini izlaz da napravi oružani sukob. Što on ide dalje, to je sve očiglednije. Ostaje sve manje prostora za one koji su porodili tu lažnu državu - rekla je Brnabićeva.
Osvrnula se i na današnji sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i specijalnog izaslanika Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka.
- Ovi sastanci koje Vučić danas ima sa Lajčakom su izuzetno važni i verujem da će biti jako teški, posebno za Miroslava Lajčaka. Mora biti reakcije Zapada. Postoji jedan trenutak u kom to ćutanje mora da se prekine i ja verujem da mu se bližimo, ali je to jako teško za naš narod na Kosovu i Metohiji. S druge strane, mislim da naši građani ne mogu ni da zamisle koliko je u pozadini diplomatskih aktivnosti koje sprovode Vučić i Vučević - navela je.
Istakla je da opozicija u Srbiji uopšte ne reaguje na ovakve poteze Aljbina Kurtija.
- Oni svaki put idu naruku Kurtiju. I ovi tekstovi na Šolakovim medijima su kao da ih je Aljbin Kurti posao. Sve isto praktično, a u stvari naša diplomatija radi u pozadini. Ja verujem da ćemo opet od predsednika dobiti važne informacije, a da li moraju u jednom trenutku da se pokrenu - da, moraju. Ostale su samo škole i bolnice, ali mislim da je Kurti pokazao sve što je imao. Verujem da će Vučić imati jasnu poruku za naš narod nakon sastanka sa Lajčakom, tako da ćemo videti. S druge strane, kako drugačije da pokažete celom svetu šta je to što želi Aljbin Kurti. Govorimo o tome svih ovih godina, ali uvek je bilo onako "pa nije to baš tako"... Sada je to sasvim očigledno - kaže Brnabićeva.
(Informer)
Preporučujemo
POTPUNO PUKLI BLOKADERI U NOVOM SADU: Bogosavljević se ogradio od samoga sebe (FOTO)
13. 12. 2025. u 13:15
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)