VOĐA OPOZICIJE SABLAZNIO SRBIJU NA N1: Dimitrijeviću se priviđaju raskopana groblja i kolevke, traži da svi “pošumimo um” (VIDEO)
JEDAN od vođa opozcije, Jevđenije Julijan Dimitrijević, gostovao je na televiziji N1 i sablaznio Srbiju svojim nastupom i porukama.
Foto: Novosti
Na pitanje novinarke N1 šta tačno znači kada kaže da se bavi "ekologijom na duhovnom nivou", Dimitrijević je odgovorom ostavio sve u šoku:
- Kada je Pakća iz amazonskih šuma došla ovde sa sve svojom tetovažom preko lica i rekla da je njihova ministarka rekla da pre nego što pošumimo zemlju treba da pošumimo um. Duhovna ekologija i duhovno-duševni život iz ugla psihosomatike može da se posmatra ovako: ko uništava svoju unutrašnju okolinu, koja je pas na lancu krupnog kapitala, ko je žedan moći, samo je pitanje vremena kada interno postati eksterno i kada će pokušati da uništava sve okolo. Ja sam to naglašavao i kada sam pričao o liturgijskim potrebama Srpske pravoslavne crkve. Pa, zar nam ne trebaju te pčele za taj vosak i za sve te sveće? A oni će raskopati, i nemoj da se lažemo da neće i groblja, crkvišta i kolevke. To je ta duhovna ravan s kojom ćemo se truditi da ne gazimo ni cveće ni ljude. S kojom ćemo poštovati vodu kao živu. Ako ne verujemo da je voda živa onda je bar jasno da nam ta voda daje život, da protiče kroz nas. - izjavio je Dimitrijević.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)