NEMA VELIKE LJUBAVI BEZ VELIKE ŽRTVE: Vučević i Selaković na otvaranju spomenika u Bačkoj Topoli - priznanje za 45 palih heroja (FOTO)
MINISTAR odbrane Miloš Vučević i ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nikola Selaković prisustvovali su danas u krugu kasarne "Bačka" otkrivanju spomen obeležja poginulim borcima vojske Jugoslavije u ratovima devedesetih sa teritorije Opštine Bačka Topola, čime je 45 njihovih imena upisano u večnost.
Foto; Ministarstvo odbrane
- Pored činjenice da svi ti junaci imaju vezu sa Bačkom Topolom, bez obzira da li su Srbi ili Mađari postoji još jedna činjenica koja ih spaja i danas kad im se klanjamo, a to je da su ispunili datu reč. Dali su zakletvu da će da brane svoju zemlju i bez obzira ko je napada i kolika je sila udarila na njih svi su održali reč i zaslužuju ovaj vid priznanja, kazao je Vučević.
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nikola Selaković rekao je da je spomenik koji otkrivaju posvećen ljudima velikog srca.
- Bili su puni ljubavi, prema bližnjima i otadžbini. Nema velike ljubavi bez velike žrtve, a ovi ljudi su veličinu ljubavi prema otadžbini dokazali svojom žrtvom, onom najvećom. Ovim njihova imena upisujemo u večnost, da se nikada ne zaborave, kazao je Selaković.
Predsednica Skupštine ratnih invalida Bačke Topole Verica Kaluđerović posebno je zahvalila predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i podsetila da im je jedan od glavnih ciljeva, od osnivanja bilo podizanje spomenika za svih 45 palih boraca.
- Posebno smo ponosni što se ovim odužujemo našim herojima koji su dali živote za svoju državu. Ovaj narod je dao previše mladosti i ovi grobovi nas podsećaju na to. Cenićemo njihovu žrtvu za odbranu otadžbine, rekla je Kaluđerović.
Prema rečima ministra Vučevića, porodice i prijatelji poginulih napravili su put ka podizanju spomenika, time što su ih čuvali od zaborava.
BONUS VIDEO: KLADIONIČARSKE PRIČE: Opera u Sidneju je napravljena od poreza na kockanje
Preporučujemo
NOVA POMOĆ DRŽAVE ZA MLADE: Odvajaju se milijarde dinara, kreće projekat
05. 04. 2024. u 13:39
UNAPREĐENI OFICIRI VOJSKE SRBIJE: Vučević - Da čuvate otadžbinu Srbiju (FOTO)
04. 04. 2024. u 15:30
TRIJUMF HEROJSTVA: Ministar Nikola Selaković o podvižnicima Večernjih novosti
04. 04. 2024. u 10:25
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (17)