RAMA O PONAŠANJU EU: "Bez Kine, Turske i Rusije ne bismo preživeli pandemiju"
PREMIJER Albanije Edi Rama izjavio je danas na Pariskom mirovnom forumu da je Zapadni Balkan u vrlo teškim vremenima ujedinjen i da je ostao distanciran od ratova.
Foto: EPA/Profimedia/ilustracija
Domaćin Foruma bio je predsednik Francuske Emanuel Makron, a na Forumu je bio i srpski predsednik Aleksandar Vučić.
Pojašnjavajući zbog čega je Zapadni Balkan ujedinjen, Rama je rekao da su balkanske države isto glasale u Ujedinjenim nacijama kada je reč o osudi ruskog napada na Ukrajinu i zaštiti njenog teritorijalnog integriteta.
Rama se osvrnuo i na ponašanje Evropske unije tokom pandemije kovida.
- Ponašali su se kao federacija bogatih egoista, jer vakcine nisu delili sa drugima kojima su bile potrebne. Bez Kine, Turske i Rusije ne bismo preživeli pandemiju - poručio je Rama.
On je dodao da je EU bila zabrinuta zbog kineskog, ruskog i turskog uticaja na Balkanu, ali i da su se ove tri zemlje jedine približile regionu sa vakcinama.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI:
Preporučujemo
MARKON PONUDIO "UNIVERZALIZAM": Međunarodna saradnja odgovor na izazove
11. 11. 2022. u 19:37
DA LI JE SLANINA ZDRAVA? Šta sadrži, da li goji i koliko smemo da je jedemo
11. 11. 2022. u 10:29
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (4)