VUČELIĆ O IZBORIMA: Trijumf Vučića i katastrofalan poraz opozicije
GLAVNI i odgovorni urednik "Večernjih novosti" Milorad Vučelić gost je emisije "Prva Tema" na TV Prva.
Foto: Printskrin/Tv Prva
O tome ko je najveći pobednik, a ko najveći gubitnik ovih izvbora, Vučelić je rekao:
- Ono što je prvi fokus izbora je Vučić i anti-Vučić i Vučić je prošao trijumfalno i nesumnjivo pobedio sa ogromnom većinom glasova. Ona ključna opozicija, prozapadna, ili kako bi je već zvali, NATO opozicija, ona je katastrofalno izgubila izbore i to je prvi nivo rasprave. Poraz je utoliko katastrofalniji zbog toga što ovde nije bilo nikakvog političkog sadržaja. Vučić je imao pozitivnu kampanju, rezultate, a kod opozicije nije bilo ni konkurentske, ni alternativne politike, niti ideologije, niti ideja - rekao je Vučelić i dodao:
- Čitava se politika te prozapadne opozicije svela na "biti protiv Vučića". I pošto je doživela taj ključni poraz u toj izbornoj bici koja se vodila, onda je jasno da je to najznačajnija stvar ovih izbora i ogroman legitimitet koji je postignut, jer je funkcija predsednika jedina funkcija koja se bira neposredno. Svaka funkcija u političkom životu koja se neposredno bira ima ogromnu težinu. To je osnovna karakteristika ovih izbora - jedan trijumf i jedan katastrofalan poraz - rekao je Milorad Vučelić.
Preporučujemo
"OZBILjAN PRESEDAN" Advokat Rajković o presudi Andrijani Nešić: Ova odluka proizvodi zastrašujući efekat (VIDEO)
08. 12. 2025. u 19:14 >> 21:59
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)