VIRTUELNA IZLOŽBA PREDRAGA VUKAŠUNOVIĆA: Fotografski eksperimenti kao omaž enformelu
VIRTUELNA izložba Predraga Vukašinovića, "Palimpsest", postavljena na veb stranici Prodajne galerije Beograd, predstaviće tokom decembra fotografska istraživanja ovog autora, nastala tokom 2018. i 2019. godine na putovanju po Latinskoj i Severnoj Americi, Aziji i Mediteranu.
Foto promo Prodajna galerija Beograd
U ovim radovima autor pažljivo kadrira isečake različitih površina (zida, kamena, zemlje) i od ovih mikrostruktura stvara optičke iluzije, ekspresivne kompozicije slikarskih kvaliteta, nalik omažu estetici enformela.
Umetničku afirmaciju Predrag Vukašinović (1971), stekao je na domaćoj i međunarodnoj sceni kao modni dizajner. Više od 15 godina se bavi i umetničkom fotografijom. Pored stvaralačkog delovanja u domenu kostima, dizajna, fotografije, ilustracije i slikarstva, izučavao je budizam, jogu i meditaciju tokom boravka u Indiji, Nepalu i Mjanmaru.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)