NA SEVERU KIM MIRNO ALI NAPETO: Obdaništa i škole nastavili sa radom
NA severu Kosova je danas mirno ali napeto. Srbin Srećko Sofronijević, koji je tokom jučerašnje akcije prištinskih specijalnih snaga teško ranjen, nalazi se na intenzivnoj nezi.
Foto: D. Z.
Iako na prvi pogled sve izgleda kao da se ništa nije desilo, tenzije i strah od novih provokacija kosovskih vlasti primetni su među građanima.
Nakon sinoćnog uklanjanja barikada sa magistralnog puta Priština—Raška, u mestu Rudare, svi putni pravci na severu Kosova su prohodni.
Građani su se vratili svakodnevnim aktivnostima, obdaništa i škole nastavili su sa radom, ali bojazan da bi novi zvuk sirene za uzbunu mogao da ih uznemiri i izvede na ulice još uvek je prisutan.
Prema rečima Radovana Tanića, direktora Tehničke škole „Mihailo Petrović Alas“, u čijoj blizini su kosovski specijalci i započeli svoju akciju upada u apoteku što je i izazvalo revolt građana, nastava se od jutros odvija bez problema, a slično je i u Predškolskoj ustanovi „Danica Jaramaz“.
- Obdanište i predškolsko rade normalno, mi smo i juče roditeljima poručili da su deca bezbedna u našoj ustanovi, ali je većina njih, iz straha, ipak uzela svoju decu - rekla je Gorica Marinković, direktor PU „Danica Jaramaz“.
Podsetimo, kosovska policija sprovela je juče ujutru akciju u kojoj je zatvoreno više prodavnica u severnom delu Kosovske Mitrovice i okolnim mestima i na taj način izazvala reakciju žitelja tog grada, koji su kamionima i vozilima blokirali pojedine gradske ulice i raskrsnice.
Policija je koristila šok-bombe i suzavac, a aktivirane su i sirene za uzbunu. Nešto kasnije pristigli su i pripadnici specijalne jedinice Rosu. Slična akcija odvijala se i u Zvečanu. Povređeno je na desetine Srba, a jedan muškarac teško je povređen.
(RTS/ Kosovo online)
BONUS VIDEO:
UZNEMIRUJUĆ SNIMAK: Pogledajte kako izgleda trenutna situacija na KiM
Preporučujemo
ĐELIĆ: Šok i suzavac doprineli da moja majka danas premine
13. 10. 2021. u 22:54 >> 22:56
PREĐENA CRVENA LINIJA NA KOSOVU: Albanski zločin otkriva opasne namere Prištine
13. 10. 2021. u 18:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)