ZAJEDNIČKA DEKLARACIJA NIJE POTPISANA ZBOG KURTIJA: Premijer lažne države imao posebne zahteve u Tirani
ZAJEDNIČKA deklaracija, posle samita lidera Zapadnog Balkana u Tirani nije usvojena zato što je premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti u poslednjem trenutku zatražio da u dokumentu stoji "Republika Kosovo".
Foto AP
Kako navodi izvor Tanjuga, ta deklaracija je danima usaglašavana, ali se od njenog usvajanja danas odustalo.
Premijerka Ana Brnabić rekla je danas da je samit Zapadnog Balkana bio teži nego što je očekivala i da su se više razlog prebacivali na teren politike nego što se razgovaralo o ekonomskim temama.
Prema njenoj oceni današnji sastanak je predstavljao uvod u neke sledeće, među kojima je i dijalog Beograda i Prištine 15. juna u Briselu.
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)