Prijavljen zbog PRETNJI PREDSEDNICI Republike Srpske
02. 06. 2020. u 11:33
MUP Republike Srpske podneo je prijavu protiv A. S. iz Gračanice zbog sumnje da je putem imejla uputio pretnje Službi predsednika Republike Srpske
Foto: Tanjug
Kako saznaju "Novosti" prijava je podnesena protiv Ahmeta Smailbašića iz Gračanice.
U spornom mejlu napisao je salvu uvreda na račun Srba, navodeći da je spreman da od prvog dana ratuje. U mejlu je, između ostalog, Službi predsednika RS napisao da ih "j... u četnička usta" i "pravoslavni šu..k". Navodi da svi, kojima se ne sviđa u BiH, da idu napolje iz države, te da ukoliko sprovedu referendum o otepljenju Srpske to "biti zadnje", uz ocene da ovo nije 1992. godina i da je on spreman da od "prvog dana krene u rat" ukoliko dođe do referenduma.
- Izveštaj je podnesen zbog sumnje da je A. S. počinio krivično delo javno izazivanje i podsticanje nasilja i mržnje. Delo je počinjeno 15. februara kada je osumnjičeni posredstvom imejla uputio pretnje Službi predsednika Republike Srpske - saopštio je MUP RS.