12.12.2012.- Ludi kamen pre apokalipse

B. H.

12. 12. 2012. u 06:55

Nekada najavljivan kao datum kada će se dogoditi kraj sveta, 12.12.2012. godine u znaku venčanja i asteroida. Azijati masovno izgovaraju sudbonosno „da“. Blizu Zemlje prolazi asteroid. Smak sveta 21. decembra

PLANETA može, barem do 21. decembra, da odahne. Kraj sveta 12.12.2012. godine, kako su neki „naučnici“ upozoravali - ipak se neće dogoditi. Današnji dan pamtićemo, osim po simbolici i igri brojeva, i po prolasku jednog asteroida pored Zemlje, masovnim venčanjima Azijata, a neki stručnjaci predvideli su i povratak majanskog boga.

Nemački stručnjak Sven Gronemejer, koji radi na dekodiranju majanskog spisa u kom se pominje 2012. godina, kaže da današnji datum označava prelazak u novu eru, a ne kraj sveta kako se veruje.

- Reč je o povratku misterioznog majanskog boga Bolon Jokte, a ne kraja sveta - tvrdi nemački stručnjak Sven Gronemejer.

Rasprave i diskusije na temu kraja sveta, izgleda ne dotiču mnogo populaciju u Hongkongu i Singapuru. Tamo će u sredu u toku dana jedna polovina izgovarati sudbonosno „da“, a druga će im igrati na venčanjima. Dan 12. decembar po feng šuiju se smatra srećnim, pa je ove godine u Hongkongu na datum koji je simbol ljubavi predano 696 zahteva za venčanje, što je skoro četiri puta više od 177, koliko je zahteva dnevno podnošeno u septembru mesecu.

U Singapuru će se u sredu „uzeti“ 540 parova, a to je osam puta više od proseka.

NEMA JEVANĐELJSKE LOGIKE PREDVIĐANJA da bi se „kraj sveta“ mogao dogoditi 2012. godine nemaju nikakvu vezu sa hrišćanstvom, a onaj ko tako nešto iznosi je van „jevanđeljske logike“ - poručio je nedavno visoki predstavnik Moskovske patrijaršije. On je ukazao da u Novom zavetu piše da o „danu i času niko ne zna, ni anđeli nebeski“, već samo Bog. U ruskim medijima i javnosti se već mesecima pominje „kraj sveta“ 21. decembra 2012. godine, pozivajući se pritom na drevnovavilonska računanja, na kalendar civilizacije Maja ili na Nostradamusa, odnosno bugarsku „proročicu“ Vangu.

I dok će neki sa oduševljenjem gledati u mladu i mladoženju, neki iščekivati povratak boga, treći će sa nestrpljenjem gledati u teleskop. Asteroid „4179 Toutatis“, dug 4,46 kilometara i širok 2,4 kilometra, proleteće kraj Zemlje na udaljenosti od 6,9 miliona kilometara, što je, u astronomskim okvirima gledano, vrlo blizu naše planete. Novinske agencije javljaju da astronomi nestrpljivo čekaju njegov prelet, kako bi ga bolje pogledali i pokušali da dokuče od čega je sastavljen.

- Takva informacija dopunila bi ukupno razumevanje o ranim danima Sunčevog sistema - preneo je „Nešnal džiografik“.

Prema svemu predviđenom, čini se da ćemo 12. decembar nekako i preteći. Ali, čupavo će biti za devet dana, kada je najavljen novi smak sveta.

Mnogi koji veruju da će, prema kalendaru Maja, do smaka sveta doći 21. decembra pohrlili su u malo selo Širindže na zapadu Turske, nedaleko od antičkog grada Efesa. Zahvaljujući proročanstvu Maja, došlo je do pravog turističkog buma u tom turskom selu, a prema lokalnim medijima očekuje se dolazak više od 60.000 ljudi.

O planini Rtanj kao jednoj od tri mesta na svetu koje će preživeti smak sveta 21. decembra u utorak je pisao i londonski „Telegraf“. „Telegraf“ koji je preneo i pisanje „Novosti“ izveštava da su hoteli na planini Rtanj u Srbiji prebukirani rezervacijama ljudi koji veruju u proročanstvo Maja.

A ukoliko bi se majansko proročanstvo o smaku sveta zaista obistinilo, Francuzi bi svoje poslednje trenutke života na planeti proveli u seksu, po mogućnosti utroje.

Prema istraživanju koje je sproveo jedan sajt, Francuzi bi da se oproste sa životom na Zemlji vodeći ljubav.

- Oba pola su se jednoglasno izjasnila za seks kao prioritet - ističu autori sajta, navodeći da je 47 odsto muškaraca i 25 odsto žena izjavilo da bi pre nestanka sveta želeli da imaju seksualni odnos.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (22)

Mika Kovač

12.12.2012. 12:04

@Dragan - Ja ću u Nemačku sa celu familiju da tražim azil dok ne prođe zima. Tamo neće bude smak sveta garant, Švabe su to. Oni znaju da napravu svašta protiv smak sveta. A čuo sam da neću da uvedu vize dok zima ne prođe. A ako u Srbiju bude situacija kako treba vraćam se za Đurđevdan i Uskrs. Ovu godinu padaju zajedno, pa će pečemo jaganjci i će farbamo jaja za Uskrs, kad ograne malo sunce.

mile

12.12.2012. 11:15

Ako neko slucajno smakne litru votke na taj dan,moze da samo ode do lavaboa i ne dalje.Nema od smaka sveta nista,a i ako ga kojim cudom bude;sigurno mu necemo biti svedoci!Opustite se i uzivajte sad pred praznike...

baja

12.12.2012. 11:46

...šta znači kap u okeanu...šta znače mali ljudi na maloj planeti u malom sunčevom sistemu...osim ako je sve što vidimo i percepciramo jedan veliki multidimenzioni "softwerski program" pa je "neko rešio" da ga izbriše...

Stanoje

12.12.2012. 12:37

Dok se Srbi i ceo "civilizovani" svet zamajavaju navodnim majanskim prorocanstvima, i non stop gutaju te nju ejdz bajkice, trebalo bi da znaju da su plemena Maja postala pravoslavna, da ispovedaju veru u Hrista Boga.Dakle, ne bacajte ljudi pare na gluposti...

Jasmin Rufko

12.12.2012. 12:47

Do tzv. Smak Sveta docice i bice ga ako kojim slucajem bude doslo do treceg svetskog rata ili bude stigao verski rat sto se na svakom kilometru zahuktava i vidi nepravde...... Onda ce doci do prave katastrofe i bice svega i svacega (Smak Sveta)..........

milica

13.12.2012. 16:43

@cvex - slazem se sa ovim ljudima kod nas u srbiji je uveliko poceo smak sveta ljudi nemaju pametnija posla sta drugo pisati

sas

12.12.2012. 14:07

Sirotinja i Beda (besposlicari) nemaju druga posla No da se zanima budalastinjama.:(

jan

12.12.2012. 14:12

Dosao smak sveta u Srbiji, osvrnuo se, pogleda levo-desno,i dodje do zakljucka da je vec bio tu! :)

Mica Haubica

12.12.2012. 18:22

ne galamite mLogo, to jedna balistička raketa S.Koreje ke padne na Belu kuću i to je sve, nemo se uzbuđuvate

alex

12.12.2012. 19:27

sve ove proroke treba dozivotno u robiju pa da vide posle sta je smak sveta,cudno da jos postoje prost narod koji veruju u gluposti ovo je manipulacija sa svetom.koto radi.........?

Миланче-што ј..п.. на таванче

12.12.2012. 20:31

Ми у Србији не треба да се сикирамо ,пошто за светом каснимо 30-40Год за толико ће смак света код нас каснити.

Zakljucak

13.12.2012. 10:51

Mi smo odavno otisli u 3PM tako da smak sveta moze da bude samo jedan veliki korak napred za Srbiju i srbe.