UKRAJINA MAŠTA O “OLUJI”: EU i dalje preti sankcijama Rusiji, iako usijane glave u Kijevu priželjkuju blickrig na Donbas
Grupa trezvenijih ukrajinskih generala već je upozorio Zelenskog da bi rat sa Rusijom bio greška jer bi neminovno vodio ka porazu
Novosti
MADA je svim vodećim zapadnim političarima jasno da u Kremlju ne planiraju da vojskom krenu na Ukrajinu, već da u Kijevu usijane glave maštaju o blickrigu na Donbas, u Evropi i dalje prete sankcijama Rusiji.
U Briselu kao da ne čuju hvalisanje Vladimira Zelenskog koji ponavlja kako sada Ukrajina ima jednu od najmoćnijih armija u Evropi. Amerika i njeni sateliti u NATO su otvoreno kazali Zelenskom da ne nameravaju da ratuju u Ukrajini. Ali su zato spremni da ga huškaju, jer je glavni cilj američkih stratega da ukrajinsko-ruski sukob traje što duže i da Rusija ima trajnu otvorenu ranu. Zbog toga niko na Zapadu ne želi da odgovori na pitanje: kako bi to trebalo da se ponaša Rusija ako ukrajinska vojska krene na Donbas po scenariju koji je primenio Franjo Tuđman protiv krajiških Srba?
Putin je već poručio rukovodstvu u Kijevu da neće dopustiti da se dogodi masakar u Donjeckoj i Luganskoj republici. Onaj broj trezvenijih ukrajinskih generala već je upozorio Zelenskog da bi rat sa Rusijom bio greška jer bi neminovno vodio ka porazu. Pošto neće biti oružanog sukoba sada Zapadna Evropa pokušava da novim sankcijama kidiše na Moskvu. Ali već sama vest da "Severni tok 2" neće dobiti licencu za rad od Nemačke do početka leta uticala je na novi rekordan rast cena gasa.
Kad se zna da je pomenuti gasovod gotov i da bi puštanje u rad uticalo na normalizaciju ponude plavog goriva teško je shvatiti ekonomski mazohizam novih ministara u nemačkoj vladi.
U želji da naštete Rusiji zapravo prave veliki haos u svojoj privrdi zbog sve skupljeg gasa. Na drugoj strani "Gasprom" beleži rekordne zarade.
Preporučujemo
SRUŠENI SNOVI KIJEVA: Rusija obećala Donbasu - Nećemo vas ostaviti na cedilu!
15. 12. 2021. u 18:07
ŽIRINOVSKI OTKRIO KAD POČINjE POTPUNI RAT: Rusija će morati da interveniše!
14. 12. 2021. u 21:49
MARIJA ZAHAROVA OPTUŽILA ALIJANSU: NATO salje militante pod maskom vojnih instruktora
12. 12. 2021. u 23:51
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (2)