GLUMAC POKUŠAVA DA SE NAGODI? Proces protiv Baneta Vidakovića (61) zbog posedovanja narkotika
BEOGRADSKI glumac Bane Vidaković (61), kako nezvanično saznajemo, pokušava da se nagodi sa Višim tužilaštvom u Beogradu u postupku u kojem je optužen za neovlašćeno držanje narkotika.
Bane Vidaković
On je u utorak sa advokatom bio u Palati pravde. Na naše pitanje zbog čega je došao i da li postoji mogućnost da sklopi sporazum o priznanju krivice, kratko je rekao da ne zna još ništa, dodajući da je tu nekim drugim poslom. Njemu je, inače, za 1. decembar zakazan početak glavnog pretresa.
U Višem sudu su nam rekli da za sada nikakav sporazum ili nagodbu vezanu za Vidakovića nisu dobili. Po zakonu za krivično delo za koje je Vidaković optužen može se izreći novčana kazna, ali i kazna do tri godine zatvora.
Vidaković je uhapšen sredinom jula u automobilu sa M. I., kod kojeg je u zaštitnoj maski pronađeno 20 grama heroina i koji je optužen za prodaju narkotika. Posle toga pretresen je glumčev stan na Vračaru i tada je, kako je saopšteno, pronađeno još 10 grama narkotika. Vidakoviću je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati i nakon saslušanja u tužilaštvu pušten je da se brani sa slobode. On nije krio da je droga njegova, ali je naglasio da je koristio za ličnu upotrebu, a ne da bi je dalje preprodavao.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)