USKORO PRIMENA VAŽNOG SPORAZUMA: Srbija i Ujedinjeno Kraljevstvo potpisali ugovore o partnerstvu, trgovini i saradnji
PRIVREMENA primena Sporazuma o partnerstvu, trgovini i saradnji potpisanog između Srbije i Ujedinjenog Kraljevstva, može se očekivati od 20. maja, ali za potvrdu ove informacije neophodno je sačekati sledeću nedelju.
Foto: Depositphotos
To zavisi od parlamentarnih procedura britanske strane.
- U ugovorenom režimu trgovine sa Ujedinjenim Kraljevstvom nema previše iznenađenja jer se on oslanja na ista pravila kao kada je ta zemlja bila članica EU - istakla je Tatjana Stanić iz Ministarstva finansija.
- Drugačije su odredbe kada je u pitanju kumulacija porekla proizvoda, jer je zbog dokumenata koji je Velika Britanija zaključila sa EU i Turskom, sada za Srbiju isključena mogućnosti dijagonalne kumulacije. Režim porekla ostaje isti kada su u pitanju zemlje CEFTA i EFTA sporazuma gde će biti moguća dijagonalna kumulacija.
Tamara Đuričanin iz Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva istakla je da sporazum omogućava da kvote za izvoz proizvoda iz nadležnosti tog ministarstva budu na nivou učešća Velike Britanije u vreme dok je bila u EU.
Preporučujemo
DO 64.000 DINARA ZARADE OSLOBOĐENI POREZA: Usvojeni zakoni za oporezivanje frilensera
28. 04. 2021. u 16:00
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)