ODLAZAK VELIKOG PRIJATELJA SRBIJE: Preminuo grčki profesor Spiridon Sfetas
PREMINUO je profesor Spiridon Sfetas, veliki prijatelj srpskog naroda, predavač balkanske istorije u Solunu koji je pisao i za naše "Večernje novosti".
Spiridon Sfetas
Rođen 1960. godine u selu Koilada kod Larise, diplomirao je na Istorijskom odseku Filozofskog fakulteta u Solunu. Postdiplomske studije istorije istočne i jugoistočne Evrope i slavistike, završio je na Univerzitetu u Minhenu, doktorskom disertacijom o makedonskom jeziku.
Vojni rok služio je kao tumač za nemački i bugarski jezik, a tečno je govorio i engleski, francuski, ruski i srpski. Godine 1999. postaje predavač moderne istorije Balkana na Odseku za istoriju i argeologiju Aristotelovog univerziteta u Solunu. Autor je mnogih studija i članaka o istoriji Balkana, ali i o aktuelnim dešavanjima, bio učesnik mnogih konferencija širom sveta. Potpisao je recenziju i predgovor knjige "Grčka: rat za nezavisnost, stvaranje države i preporod nacije", Dušana Spasojevića, ambasadora Srbije u Grčkoj.
Preporučujemo
IN MEMORIAM - BORAC ZA SRPSKI JEZIK I ĆIRILICU: Akademik Predrag Piper (1950-2021)
14. 09. 2021. u 11:34
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (1)