SLOVENCI SE NEĆE PREDATI BEZ BORBE: Ekipa iz Varšave dolazi u LJubljanu po čitav plen
U drugom kolu grupne faze Lige šampiona za odbojkaše ACH Ljubljana će ugostiti Projekt Varšavu. Meč se igra u "Hali Tivoli" i počinje od 18 časova.
Foto: Profimedia
Iako je bila veliki autsajder u prvom kolu na gostovanju Berlinu, Ljubljana je pružila veliki otpor. Poražena je u četiri seta, ali svaki od njih je bio veoma napet i da je imala više sreće mogla je napraviti iznenađenje (25:20, 23:25, 26:24, 25:21).
Slovenački šampion je pokazao da ponovo ima solidan tim, sposoban da namuči dosta jače od sebe, ali pitanje je poseduje li kvalitet potreban da se plasira u nokaut fazu Lige šampiona.
O formi u kojoj se nalazi domaćin svedoči to da je u slovenačkom prvenstvu perfektan sa skorom 9-0, tako da mu je poraz od Berlina jedini u sezoni.
Danas će imati izuzetno težak zadatak jer mu na noge dolazi Projekt, aktuelni osvajač Čelendž kupa koji se nakon veoma dobre prošle sezone pojačao preko leta i spreman je da napadne trofeje u svim takmičenjima u kojima nastupa ove godine.
Gosti su jaki na svim pozicijama, može se reći da su jedna od najkvalitetnijih ekipa u Evropi i to se vidi po rezultatima tima iz prestonice. Nakon 12 odigranih kola u poljskom prvenstvu imaju skor 10-2, dok su Ligu šampiona započeli pobedom nad Maseikom od 3:0 u setovima.
Današnji rivali se nalaze u grupi "A" gde je trenutni lider Berlin sa šest osvojenih bodova, Projekt je oran da se izjednači sa njim i očekuje se da ostvari rutinki trijumf, dok Ljubljani preostaje borba za treće mesto sa Maseikom koji i dalje nije osvojio nijedan set.
Verujemo da slovenački šampion pred svojom publikom može odigrati dobro protiv Projekta i zbog toga predlažemo plus poene na granicu koja je poprilično niska.
NAŠ TIP: +136,5 (kvota 1,90)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo
PARIŽANI SU IZNENADILI I SAMI SEBE: Spliterovi puleni se drže svoje igre
21. 11. 2024. u 08:20
JUČE JE TIKET PROŠAO: Evo predloga iz ostalih sportova za četvrtak
21. 11. 2024. u 07:50
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
ŠOK: Argentinu izbacuju sa Svetskog prvenstva, Mesi ostaje bez Mundijala?! Veliki skandal potresa zemlju!
NOVE pravne zavrzlame mogle bi da obeleže Svetsko prvenstvo u fudbalu.
14. 12. 2025. u 13:06
RUSIJA U NEVERICI: UEFA joj naprasno poslala milione evra, raduje se i Srbija!
Rat u Ukrajini je i dalje jedan od najvažnijih događaja na svetu, a najnovije vesti vezane za taj vojni sukob, koji Ruska Federacija naziva "specijalna vojna intervencija" dolaze iz sfere sporta. Zatečena je Rusija onim što je uradila evropska kuća fudbala, ali imaju razloga da se raduju i u srpskom fudbalu...
14. 12. 2025. u 12:27
Komentari (0)