ČIJI NIZ ĆE DOĆI KRAJU? Marselj slavio na svim domaćim utakmicama u nokaut fazi, gosti bez poraza na osam vezanih evropskih gostovanja
U prvoj utakmici polufinala Lige Evrope, Marselj će ugostiti Atalantu na čuvenom ''Velodormu'' (21:00).
Foto Profimedia
Domaćini imaju izuzetno turbulentnu godine, igraju ispod očekivanja u domaćem prvenstvu, promenili su čak tri trenera, ali imaju priliku za spas sezone u Ligi Evrope.
Pošto nisu briljirali u grupnoj fazi, nokaut fazu su započeli od šesnaestine finala, ali to nije stvorilo problem i redom su bili bolji od Šahtjora, Viljareala i Benfike.
Najteže im je bilo protiv Benfike, jer su jurili zaostatk iz prvog meča, ali magija ''Velodroma'' je bila u punom sjaju i na kraju su posle boljeg izvođena jedanaesteraca izborili plasman u poluifinale.
Pored toga što su pobedili na sve tri nokaut utakmice pred svojim navijačima, samopouzdanje Marselju daje to što je u svojoj istoriji igrao tri puta u polufinalima Lige Evrope i sva tri puta je prolazio dalje, mada nijednom nije osvajao takmičenje.
Ipak, večeras na čuveni stadion dolaze ekipa koja puca od samopouzdanja, a to je Atalanta koja je u četvrtfinalu napravilo ogromno iznenađenje izbacivši Liverpul.
Ne samo da je ''boginja provincije'' savladala ''redse'', već ih je u prvom meču ''samlela'' na Enfildu slavivši sa 3:0, tako da ako se neko ne plaši teških gostovanja to je ona.
Takođe, nakon tog dvomeča, Atalanta je vezala tri pobede u svim takmičenjima, tako da je Đan Pjero Gasperini idealno natempirao formu svoje ekipe za završnicu sezone.
Vredi istaći i to da Atalanta nije izgubila na osam vezanih evrospkih gostovanja, što samo dodatno podiže moral ''boginji'' pred večerašnji susret.
Pored Lige Evrope, gostima odlično ide i u domaćim takmičenjima jer se trenutno bore za peto mesto u Seriji A koje vodi u Ligu šampiona, a uz to su dogurali do finala Kupa Italije u kojem će igrati sa Juventusom.
Što se tiče izostanaka, Marselj je bez Ruiza, Ronžea, Gigoa i Nadira, dok će kod Atalante meč propustiti Baker, Hijen, Holm i Toloi.
Očekujemo ujednačen meč na ''Velodromu'', a mi smo izdvojili kombinaciju golova za čiju kvotu smatramo da je više nego dobra.
NAŠ TIP: |0-1&||0-3 (kvota 1,55)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KALATES "POKOPAO" ŽELjKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!
Košarkaš Partizana Nik Kalates izjavio je danas u Beogradu da misli da je ekipa spremna za duel sa Crvenom zvezdom i istakao da ovakve utakmice mogu da promene celu sezonu.
11. 12. 2025. u 15:00
PREDSEDNIK ALEKSANDAR VUČIĆ OTKRIO! Evo za šta ga je Peđa Mijatović "optužio", pomenuo i Željka Obradovića
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, izašao je pred medije u Nišu, gde je je trenutno zbog otvaranja fabrike, a tokom obraćanja je kratko prešao i na sportski teren, i sarkastično odgovorio svim kritičarima koji u njemu vide krivca za sve loše što se dogodi.
11. 12. 2025. u 12:03
Komentari (0)