OBIJENE CRKVE NA KOSMETU: U opštini Štrpce nepoznate osobe nasilno ušle u svetinju i ukrale novac
TZV. kosovska policija saopštila je da je prijavljeno obijanje i nasilan ulazak u dve crkve na teritoriji opštine Štrpce.
Arhiva Novosti
Prvi slučaj registrovan je u jutarnjim satima, u selu Drajkovce, kada su nepoznate osobe nasilno ušle u crkvu i ukrale nekoliko hiljada dinara u gotovini.
Drugi slučaj je registrovan u Donjoj Bitinji, gde su demolirana vrata Crkve Svetog Dimitrija, a za sada nije poznato šta je ukradeno.
Iz policije su naveli da se oba slučaja istražuju.
Nedavno, na Zadušnice, obijene su Crkva Svetog Petra i Pavla u Klokotu i Crkva Svete Trojice u Partešu.
Preporučujemo
POSEČENO JOŠ JEDNO STABLO U POŽAREVCU: Nema više starog duda kod Doma zdravlja
12. 03. 2021. u 08:56
PUT ZA PROGRES: Šabački gradonačelnik sa Antićem i Momirovićem na terenu
28. 02. 2021. u 11:47
SMOTRA "MILIVOJEV ŠTAP I ŠEŠIR": Gordana Mitić pobednik šeste festivalske večeri
28. 02. 2021. u 11:34
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)