OPŠTA BOLNICA POŽAREVAC: Osniva se Centar za lečenje kancera

U OPŠTOJ bolnici u Požarevcu realizuje se treći projekat za kojoj su ovoj ustanovi odobrena sredstva iz IPA programa za prekograničnu saradnju sa Rumunijom.

ОПШТА БОЛНИЦА ПОЖАРЕВАЦ: Оснива се Центар за лечење канцера

Foto: D. Novković

Reč je o unapređenju kontrole tumorske patologije, za koje su predviđena sredstva u iznosu od 896.331 evra, od čega Evropska unija nepovratno daje 761.882 evra.

Ovim projektom, koji će trajati 18 meseci, biće formiran zdravstveni specijalistički centar namenjen osobama sa dijagnozom kancera dojke i debelog creva. Projekat obuhvata i kupovinu opreme za odeljenje patologije, za osnovnu histološku obradu tkiva. Ciljevi njegovog sprovođenja jesu smanjenje stope mortaliteta, poboljšanje kvaliteta života pacijenata, kao i smanjenje troškova zdravstvenog sistema.

To će se postići kroz skrining i ranu dijagnozu, kroz postavljanje korektne kliničke dijagnoze i prevenciju komplikacija i recidiva. Partner požarevačke bolnice u realizaciji projekta je Urgentni županijski klinički centar iz Temišvara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GODINAMA JE NA MUZIČKOJ SCENI: Znate li čime se Ana Nikolić bavila pre nego što je postala pevačica?