POVEĆANA POTROŠNJA VODE U KRAGUJEVCU I OKOLINI : Nedostaje oko sto litara vode u sekundi

Vesna Hadžić

08. 07. 2025. u 17:02

Situacija sa vodom za piće u okolini Kragujevca kritična je na području koje se snabdeva sa vodoizvorište Brzan na Velikoj Moravi gde se nalaze reni bunari. Moravski sistem jedan je od tri sa kojih se grad i okolina snabdevaju vodom.

ПОВЕЋАНА ПОТРОШЊА ВОДЕ У КРАГУЈЕВЦУ И ОКОЛИНИ : Недостаје око сто литара воде у секунди

Foto : Grad Kragujevac

JKP „Vodovod i kanalizacijaˮ, koje gazduje vodoizvorištima, uvelo je restrikcije u Batočini. Isključenja vode za ovu opštinu i sela na tom području sprovode se u periodu od 22 sata do šest sati ujutru kako bi se sačuvao vodovodni sistem u gradu i obezbedile dovoljne količine vode za prigradsko područje Kragujevca i dela grada koji se snabdeva sa vodoizvorišta Brzan. Nedostatak vode javlja se i u naselju Jovanovac.

-U samom gradu trenutno ne postoji potreba za postavljanjem cisterni sa pijaćom vodom - kažu u kragujevačkom Vodovodu i upućuju  još jedan apel i molbu građanima da se uzdrže od neracionalne potrošnje vode kako bi svi građani imali pristup vodi za osnovne potrebe.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

EPSKI SKANDAL: Isplivao snimak, žreb za Svetsko prvenstvo namešten!? (VIDEO)