ROĐENJEM JORDANAC, U SRCU KIKINĐANIN, A DECI OMILJENI TALE: Preminuo dr Talal Abu Haija - Kikinda ostala bez čuvenog pedijatra
Posle duge i teške bolesti u Opštoj bolnici u Kikindi, u 68. godini, preminuo je poznati lekar, pedijatar u penziji Talal Abu Haija.
Foto: Privatna arhiva
Omiljeni doktor, kojem su deca dala nadimak Tale, još pre nekoliko godina je zbog bolesti otišao u invalidsku penziju.
Rođen je u Jordanu, medicinu je studirao u Novom Sadu, gde je kasnije specijalizirao pedijatriju. Tokom studija je upoznao buduću suprugu, Kikinđanku Anu, koja je, takođe, postala dečji lekar i oboje su radili u Dečjem i školskom dispanzeru kikindskog Doma zdravlja. Kao student retko je odlazio u zemlju rođenja, a kada se oženio sa suprugom je samo tri meseca živeo u Jordanu, pa su se vratili u Kikindu.
- Ja sam stopostotni Vojvođanin i Kikinđanin. Kao da sam ovde rođen, poznajem više od pola grada. Brzo sam se adaptirao i ostao u ovoj lepoj zemlji. Jedino što ne volim previše jeste zima, a nisam naučio ni da vozim bicikl – pričao je svojevremeno dr Talal uz priznanje da je čak pomalo zaboravio arapski jezik, ali ga je naučila njegova supruga.
KIKINDA Mnogo je voleo svoj posao, a još više male pacijente, pa je govorio da svako dete koje pregleda, gleda kao da je njegovo.
- Kada bih ponovo birao, opet bih odlučio da budem pedijatar – govorio je doktor Tale, koji je jedno vreme bio i odbornik u lokalnom parlamentu i član Opštinskog veća za zdravstvo.
Osim supruge Ane iza sebe je ostavio dvojicu sinova: Raeda i Marka, koji je, takođe, lekar. Dr Talal će biti sahranjen u četvtrtak na Novom groblju u Kikindi.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)