LOKALNA SAMOUPRAVA NASTAVLJA DA POMAŽE SVOJIM ĐACIMA; POSEBNO PRVACIMA Ponovo besplatni udžbenici
SVI ovdašnji osnovci za predstojeću školsku godinu mogu da računaju na besplatne udžbenike koje će im darovati lokalna samouprave.
FOTO: I. ADEMOVSKI
Za njih 131 koji od septembra kreću u prvi razred, pored knjiga, obezbeđen je i školski pribor, a - uz pomoć Pokrajinske vlade - dobiće i kratke priručnike za bezbedno kretanje u saobraćaju, i svetloodbojne prsluke.
Pravo na besplatne udžbenike u Beočinu, inače, ima više od hiljadu osnovaca...
- Već treću godinu zaredom izdvajamo novac za ove namene, aktuelni podaci pokazuju da će od jeseni 115 mališana poći u prvi razred OŠ "Jovan Grčić Milenko", dok je još 16 prvaka upisano u OŠ "Jovan Popović" iz Suseka - kaže predsednica Opštine Biljana Janković, podsećajući na ranije započete projekte unapređenja bezbednosti saobraćaja i postavljanja adekvatne signalizacije u okolini školskih objekata.
To je jednako važno, kao i edukacija učenika koju aktivno realizuju ovdašnji policajci. Jer, ovde ima mnogo dece koja samostalno idu na nastavu i vraćaju se sa nje - kako u Beočinu, tako i u okolnim selima - pa prilično rano postaju aktivni učesnici u saobraćaju.
Inače, po ovogodišnjem konkursu Pokrajinskog sekretarijata za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj, na teritoriji Vojvodine ukupno 13 lokalnih samouprava podnelo je zahteve za dodelu sredstava na ime sufinansiranja nabavke svetloodbojnih prsluka. I, za ovu namenu opredeljena su dva miliona dinara, ali ta sredstva još nisu u potpunosti utrošena.
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)