HITNO OGLAŠAVANJE RHMZ, U NAREDNA DVA SATA PLJUSKOVI SA GRMLJAVINOM: Ovi delovi zemlje su na udaru
U NAREDNA dva sata na jugozapadu Srbije pljuskovi s grmljavinom, dok se ređa pojava kiše očekuje na širem području Beograda, saopštio je RHMZ.
Foto: N. Živanović
Kratkotrajni pljuskovi s grmljavinom očekuju se i na severozapadu, jugozapadu i jugu Srbije.
Duvaće slab i promenljiv vetar koji će popodne biti slab do umeren severozapadni.
Najniža temperatura danas biće od 11 do 20 stepeni, a najviša od 32 do 35.
Foto: Printscreen
Na većem delu teritorije Srbije na snazi je danas žuti meteo alarm zbog visokih temperatura, a samo je na teritoriji Kosova i Metohije i jugoistočne Srbije vreme nešto opasnije te je na snazi narandžasti meteo alarm.
Kada je reč o UV indeksu, označen je brojem sedam, što znači da je nivo zračenja visok i brojem 8 što znači da je zračenje vrlo visoko.
Potrebno je izbegavati izlaganje direktnom suncu u periodu od 10 do 16 časova.
Treba koristiti preparate sa zaštitnim faktorom u svim vremenskim uslovima, u svakoj sezoni.
Preporučljivo je koristiti faktor zaštite od sunca SPF-30 i više, koji štiti od UVA i UVB zračenja.
(Kurir./B.V.)
BONUS VIDEO:
MAGIČNA ETNA: Pogledajte spektakularnu erupciju
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)