KOD VELIKOG GRADIŠTA: Voda zabranjena za piće u Carevcu, Tribrodu i Kamijevu

Dušanka Novković

13. 03. 2024. u 10:22

U naseljima Carevac, Tribrode i Kamijevo kod Velikog Gradišta, voda iz seoskih vodovoda zabranjena je za piće i pripremu hrane, zbog zdravstvene neispravnosti.

КОД ВЕЛИКОГ ГРАДИШТА: Вода забрањена за пиће у Царевцу, Триброду и Камијеву

D.N.

Prema rezultatima analiza koje je uradio Zavod za javno zdravlje „Požarevac“, u vodovodu u Carevcu utvrđeno je prisustvo bakterija fekalnog porekla, a u Tribrodu i Kamijevu povišen nivo nitrata. Zbog toga se voda u ovim naseljima može koristiti samo kao tehnička, sve dok naredne anallize ne budu pokazale njenu ispravnost.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena