VEĆE ŠANSE ZA ZAPOSLENJE: U Subotici deset osoba sa invaliditetom završilo informatičku obuku
DESET osoba sa invaliditetom je, zahvaljujući subotičkoj Filijali Nacionalne službe za zapošljavanje, uspešno završilo osnovnu informatičku obuku i povećalo svoju konkurentnost na tržištu rada.
foto:J.L.
Edukacija je organizovana od prošlog decembra, do ovog februara, a tokom 92 časa obrađivani su korišćenja računara uopšte i interneta, te obradu teksta, tabelarne kalkulacije i prezentacije.
- Iako sam imala predznanje, mnogo sam naučila, pa se nadam poslu koji je adekvatan za moje godine i za moje stanje - kaže Jasminka Krivić, jedna od polaznika koji su, osim utvrđenog stepena invalidnosti, imali i završenu srednju školu.
A, ta "procena jedan" - po rečima Suzane Jambor, savetnice u subotičkoj Filijali za osobe sa invaliditetom - znači da su oni zapošljivi pod osnovnim uslovima, odnosno da nije potrebno prilagođavanje radnog mesta. Nadalje, najavljeno je da će NSZ biti uz njih sve dok se ne zaposle: da li uz posredovanje, da li uz direktno povezivanje sa poslodavcima, da li uz još neke obuke.
Preporučujemo
PROTIV VRŠNjAČKOG NASILjA: Dan rozih majica obeleže u subotičkoj OŠ "Jovan Mikić"
28. 02. 2024. u 14:56
INVESTICIJA VREDNA STO MILIONA: Počela zamena filtera u subotičkoj fabrici vode
27. 02. 2024. u 14:20
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)