Akcija za pomoć štićenicama u manastiru Sveta Petka
Kostolačko Udruženje „Od knjige do duše”, uz podršku Crkve Svetog Maksima Ispovednika, organizuje humanitarnu akciju za pomoć Domskom odeljenju „Izvor”, koje radi pri Centru za socijalni rad u Paraćinu, a nalazi se u manastiru Sveta Petka.
GU Požarevac
U akciji treba prikupiti namirnice, zimsku odeću i obuću, posteljinu, pokrivače, pelene za odrasle i sredstava za higijenu. Na taj način znatno će se pomoći Domskom odeljenju, jer su u njemu smeštena odrasla i starija lica sa intelektualnim teškoćama i teškoćama u komunikaciji. Zbog načina funkcionisanja, ovo odeljenje predstavlja jedinstveni slučaj u celoj Srbiji, gde monahinje, u manastirskom domu, po 24 sata vode brigu o devojkama i ženama ometenim u razvoju, od čega je polovina nepokretna. Sestrinstvo čini 13 monahinja, a u domu trenutno boravi 88 štićenica, koje imaju od 20 do 70 godina. Svi koji žele da se priključe akciji donacije mogu da donesu do 1. decembra u crkvu u Kostolcu, u vremenu od 8 do 16 i nedeljom od 7 do 14 sati.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ POSETILA MUZEJ VOJVODINE: Podsećanje na slavne dane srpske istorije
11. 02. 2026. u 16:05
HOLOKAUST I KULTURA SEĆANjA: Gradonačelnica Smedereva ugostila dr Leu Ganor
11. 02. 2026. u 15:11
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)