POPLAVE NA PODRUČJU ĆUPRIJE: Šteta prijavljena na 200 stambenih objekata i 50 njiva
KOMISIJA za procenu štete opštine Ćuprija obilazi domaćinstva oštećena u poplavama i poplavljene oranice.
Foto:Z.Gligorijević
Prema rečima Jovice Antića, predsednika opštine Ćuprija, kaže da je do sada šteta je prijavljena na 200 stambenih objekata i 50 oranica i ratarskih kultura. Obilne kiše najveću štetu pričinile su na poljoprivrednom zemljištu u ravničarskim selima uz Veliku Moravu, a prilično je oštećena i seoska putna infrastruktura.
Opštinski Štab za vanredne situacije naložio je hitnu dezinfekciju poplavljenih stambenih objekata, podrumskih prostorija, kao i bunara. Radove će u potpunosti finansirati lokalna samouprava.
Štetu i zahtev za dezinfekciju poplavljenih objekata građani mogu da prijave na pisarnici opštinske uprave.
Preporučujemo
GLAVNA ULICA SUTRA ZATVORENA ZA SAOBRAĆAJ: U Paraćinu 9. marta sanacija kolovoza
08. 03. 2026. u 19:29
HUMANITARNA IZLOŽBA TORTI I KOLAČA: U Somboru povodom obeležavanja 8. marta (FOTO)
06. 03. 2026. u 15:02
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)